اثر انگشت، هویت سارق فوت شده را برملا می‌کند
کد خبر: 901856
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mc4
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
بررسی اثر انگشت، هویت اصلی سارق سابقه‌داری را که دو سال قبل با هویت جعلی در زندان فوت کرده بود، مشخص می‌کند.

به گزارش خبرنگار ما، چندي قبل زن جواني به دادسراي امور جنايي رفت و گفت كه برادرش سه‌سال قبل ناپديد شده است اما به تازگي متوجه شده همان زمان به اتهام جرمي به زندان افتاده و بعد از مدتي در زندان فوت كرده است و الان درخواست دارد جسد برادرش شناسايي شود.
وي در توضيح ماجرا گفت: برادرم سال‌94 به طرز مرموزي ناپديد شد. پس از اين من و اعضاي خانواده‌ام خيلي تلاش كرديم او را پيدا كنيم اما موفق نشديم. ما حتي به اداره پليس هم مراجعه كرديم و براي گم شدن ناگهاني برادرم پرونده تشكيل داديم، اما مأموران پليس هم او را پيدا نكردند تا اينكه چند روز قبل يكي از همسايه‌هاي قديمي ما كه به تازگي از زندان آزاد شده بود به ما گفت با برادرم در زندان هم سلولي بوده اما دو سال قبل به خاطر بيماري در زندان فوت كرده است‌. سپس ما به زندان رفتيم اما آنها اطلاعاتي كه از مرد فوت شده در زندان به ما دادند با اطلاعات هويتي برادرم مطابقت نداشت. به همين دليل به دادسرا آمديم تا قاضي دستور شناسايي جسد برادرم را صادر كند.
پس از طرح اين شكايت پرونده به دستور قاضي سهرابي، بازپرس شعبه نهم دادسرا براي بررسي در اختيار تيمي از كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت. بررسي‌ها نشان داد مرد فوت شده سال‌94 به اتهام خريد و فروش مواد مخدر از سوي مأموران دستگير مي‌شود و از آنجايي كه وي داراي سابقه كيفري بوده هنگام دستگيري خودش را به مأموران با هويت جعلي معرفي مي‌كند و بدين ترتيب پس از تشكيل پرونده با همان هويت جعلي راهي زندان مي‌شود و پس از فوت با همان هويت جعلي هم دفن مي‌شود.
بدين ترتيب شاكي براي شناسايي برادرش راهي پزشكي قانوني شد و پس از مشاهده عكس‌هاي مرد فوت شده اعلام كرد عكس‌ها متعلق به برادرش است. شاكي با شناسايي عكس‌هاي برادرش از قاضي پرونده درخواست كرد سنگ قبر برادرش را به هويت اصلي‌اش تغييردهد.
همزمان با ادامه تحقيقات درباره اين پرونده قاضي سهرابي براي اطمينان بيشتر دستور داد اثر انگشت مرد فوت شده با اثر انگشت سارق سابقه دار مطابقت داده شود تا در صورت يكي بودن دو اثر انگشت سنگ قبر مرد فوت شده در زندان به هويت اصلي خودش تغيير پيدا كند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار