برگزاری همایش زن، انقلاب اسلامی وهویت بازیافته دراسلامشهر
کد خبر: 837966
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Vza
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
به همت بسیج جامعه زنان انجام شد:
به مناسبت گرامی داشت ایام الله دهه فجر همایش زن انقلاب اسلامی ،هویت بازیافته ، در اسلامشهربرگزار شد.
بهاره عشقی صابر

همایش زن انقلاب اسلامی ،هویت بازیافته به مناسبت گرامی داشت ایام الله دهه فجر در سالن اجتماعات شهرداری اسلامشهر برگزار گردید.

در این همایش که به همت حوزه 280کوثر و282 طیبه خواهران و با حضورجمع کثیری از خواهران بسیجی  ونوجوانان شهرستان اسلامشهربه معرفی بانو بهجت افراز، زن ترازانقلاب و کسی که از نزدیک مبارزات انقلابی رالمس کرده برای نسل سوم انقلاب پرداخته شد .

بهجت افرازمسئول اداره اسرا ومفقودین جنگ تحمیلی و اولین زن سفیر ایرانی در هندوستان ، در این همایش طی سخنانی خاطراتی از سالهای دربند درزندانهای مخوف ساواک ومبارزات سالهای پیش از بهمن 57 بیان کرد .

افراز بیان کرد :درزمان طاغوت فعالان آمریکایی وانگلیسی بر ما  و کشورمان اشراف کامل داشتند ،ولی اکنون  دارای کشوری کاملا مستقل هستیم ، که هیچ حکومت و دولتی نمیتواند در کشور ما نفوذ داشته باشد.

مسئول اداره اسرا ومفقودین جنگ تحمیلی  با اشاره سخنی از امام خمینی(ره) د رخصوص مقایسه زن وقرآن افزود : امام فرموده اند که،زن سازنده است ،همانگو نه که قرآن سازنده است،یعنی امام زن را مانند قرآن سازند ه می دانستند .

وی با بیان اینکه امام عظمت را برای ملت ایران بویژه خانم ها آوردند واقدامات فراوانی را برای زنان انجام دادند ،تاکید کرد:این انقلاب باید به نسل جوان معرفی وشناسانده شود،یعنی باید نسلهای بعد انقلاب بدانندکه  این کشور چه بوده و چه شده ایم وبدی ها رفته وجایش استقلال وپیشرفت آمده است.

افرازبا اشاره به نقش زنان درعرصه های مختلف،خاطر نشان کرد: زنان درعرصه های مختلف  با حضور خود نقشی اساسی در  به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی  ایفا کرده وتاثیرگذاری آنان را در پیروزی انقلاب  اسلامی  و حتی در دوران  دفاع مقدس   را می توان بسیار اثر گذار   دانست .

 لازم به ذکر است بانو بهجت افراز که بعنوان یکی از بانوان انقلابی زندانهای مخوف دوران ستمشاهی را ازنزدیک لمس وتجربه کرده، درعرصه کنونی با نگارش کتاب  ام الاسرا، به بیان خاطرات اسرای جنگ تحمیلی پرداخته وهمچنین کتاب جایگاه زن در اسلام را نیز از زبان عربی به فارسی ترجمه کرده  است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار