دو دانش آموز خوزستانی رتبه برتر جشنواره خوارزمی را کسب کردند
کد خبر: 826838
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003T66
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: دو دانش آموز خوزستانی در هجدهمین جشنواره خوارزمی رتبه برتر کشوری را کسب کردند.
محمد تقی زاده بیان کرد: علی دقایقی و محمد مجلسی، دو دانش آموز خوزستانی در هجدهمین جشنواره خوارزمی رتبه برتر کشوری را در طرح نانوتکنولوژی به دست آوردند.

وی باتاکید بر اینکه جشنواره خوارزمی ابزار مناسبی برای نیل به توسعه است، اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی فرصت مغتنمی است تا به کمک نهادها، موسسات علمی ،پژوهشی و فرهنگی با تشویق و ترغیب دانش آموزان بستری را در راستای تربیت نیروی انسانی مبتکر فراهم کرد و با حمایت از ابتکارات و اختراعات دانش آموزی از آنها برای برطرف کردن نیازهای کشور استفاده شود.

وی بیان داشت: بیش از 500 طرح دانش آموزی از مناطق و نواحی خوزستان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و پس از داوری 18 طرح برگزیده و به مرحله کشوری راه پیدا کرد.

تقی زاده گفت: در نتایج اولیه داوری کشوری نیز، از این 18 طرح، هشت طرح به مرحله بعد راه یافت و در نهایت یکی از این طرح ها در بخش نانوتکنولوژی رتبه برتر کشوری را به دست آورد.

جشنوراه خوارزمی نام یک جشنواره علمی است که توسط سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می شود. نام این جشنواره از نام محمد بن موسی خوارزمی دانشمند مشهور ایرانی گرفته شده‌است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی