خوزستان به راهنمایان گردشگری ۷۰ کشور جهان معرفی می‌شود
کد خبر: 821619
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Rjv
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان گفت: قرار است داشته‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری خوزستان برای راهنمایان گردشگری 70 کشور جهان معرفی شود.
سوسن جهرمی اظهار داشت: کنوانسیون راهنمایان گردشگری متشکل از فعالان گردشگری 70 کشور جهان بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود و خوزستان به‌صورت ویژه در این اجتماع بزرگ و مهم جهانی معرفی می‌شود.

وی افزود: در جلسه‌ای که با مشاور مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان برگزار شد پیشنهاد شد که یک‌شب ویژه خوزستان در برنامه تهران این کنوانسیون در نظر گرفته شود و تلاش کنیم تا در این مراسم به‌صورت ویژه داشته‌های فرهنگی، اقوام، گردشگری و... استان معرفی شود.

جهرمی عنوان کرد: مدت برگزاری کنوانسیون در تهران پنج روز است و فرصت برای معرفی همه استان‌ها فراهم نیست و جای دادن خوزستان در برنامه فشرده این کنوانسیون نتیجه پیگیری جدی و زیاد خوزستانی ها است.

رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان خاطرنشان کرد: برگزاری این شب فرهنگی در چنین مجمع جهانی بی‌شک همکاری همه دستگاه‌های متولی در استان را می‌طلبد که امیدواریم با مشارکت دستگاه‌ها این برنامه به بهترین وجه ممکن برگزار شود.

وی درباره نحوه میزبانی ایران برای این کنوانسیون افزود: ایران در رأی‌گیری سال 2015 در پراگ کشور جمهوری چک با رقبای سخت و توانمندی رقابت کرد و توانست در رقابتی نفس‌گیر میزبانی را از آن خود کند و در ژانویه 2017 میزبان این نشست بزرگ و مهم باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که این نشست با همکاری دستگاه‌های متولی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان و کمک راهنمایان زحمت‌کش انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان به بهترین شکل ممکن برگزار شود و از این نشست به بهترین وجه برای جذب گردشگر برای استان بهره برده شود.

کنوانسیون راهنمایان گردشگری هر دو سال یک‌بار دریکی از کشورهای عضو تشکیل جلسه می‌دهد و میزبانی برای نشست بعدی در هر جلسه به رأی گذاشته می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی