اقتدا به ولي‌امر مسلمين جهان، هديه وصف ناشدني است
کد خبر: 820602
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003RTW
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۱
روايت ديدار خانواده شهداي مدافع حرم با رهبر معظم انقلاب
ظهر روز سه‌شنبه جمعي از خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم از شهرهاي مختلف با مقام معظم رهبري ديدار داشتند.
صميميت و محبت در اين ديدار و رابطه دوسويه رهبر معظم انقلاب با خانواده شهدا از نكات قابل توجه اين محفل محسوب مي‌شد. تعدادي از خانواده‌هاي معزز شهداي مدافع حرم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران تسنيم از ديدار با رهبر انقلاب سخن گفته‌اند.

روايتي از احترام نظامي فرزند شهيد مدافع حرم
شهيد حسين بواس متولد 29 دي‌ماه سال 60 داراي دو فرزند به نام‌هاي محمدجواد هفت ساله و محمدحسين دو ماهه و از شهداي لشكر 25 كربلاي مازندران بود كه بيست و يكم فروردين امسال در خان‌طومان به شهادت رسيد.
همسر شهيد بواس، همراه با پدر خود، فرزندان, پدر و مادر و خواهر شهيد در اين ديدار حضور داشته‌اند، وي مي‌گويد: محمدحسين فرزند شهيد، دو ماهه است، اصرار داشتيم كه حتماً حضرت آقا در گوش او اذان بگويد.

وي ادامه مي‌دهد: اولين خانواده‌اي بوديم كه نزد حضرت آقا رفتيم. از آقا تقاضا كردم كه در گوش فرزندم «محمدحسين» اذان بگويند و ايشان هم در گوش محمدحسين اذان و اقامه گفتند. از حضرت آقا خواستم در حق بچه‌هايم دعا كنند و عاقبت به خير شوند كه راه پدرشان را بتوانند ادامه دهند. به ايشان گفتم كه از خدا بخواهند كه خدا دل ما را آرام كند و صبري بدهد كه آنطوري كه شايسته است فرزندان شهيد را تربيت كنم و ايشان هم در حق ما دعاي خير كردند.
وي ادامه مي‌دهد: ديدار با رهبر معظم انقلاب اسلامي حس و حال وصف ناشدني است. بسيار روحيه‌ گرفته‌ام و اميدوارم كه بتوانم فرزندانم را به خوبي تربيت كنم.
همسر شهيد بواس با اشاره به عكس منتشره از احترام نظامي فرزندش در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي، مي‌گويد: پسر بزرگم«محمدجواد» نزد ايشان رفتند، چون لباس نظامي پوشيده بود من به حضرت آقا گفتم كه فرزندم مي‌خواهد به شما احترام نظامي بگذارد و ايشان بزرگوارانه اجازه فرمودند.

يك ديدار خاطره انگيز و نمازي به يادماندني
شهيد مدافع حرم محمدحسين محمدخاني از نخبگان يزدي و مسئول سابق بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد يزد بود كه سيزدهم آبان‌ماه سال گذشته در دفاع از حرم حضرت زينب(س) و در مقابله با نيروهاي تروريستي و تكفيري به درجه رفيع شهادت نائل شد. از اين شهيد يك پسر يك و نيم ساله به نام «اميرحسين» به يادگار مانده است. مادر، پدر، همسر، خواهران و فرزند اين شهيد مدافع حرم از جمله خانواده شهدايي بودند كه با آيت‌الله خامنه‌اي ديدار داشتند.
مادر شهيد محمدخاني از حس و حال حضور خود در ديدار با حضرت آقا مي‌گويد: براي ديدار حضرت آقا لحظه‌شماري مي‌كرديم و خيلي خوشحال بوديم كه به اين ديدار دعوت شده‌ايم. حضرت آقا كه قدم در جمع ما گذاشتند با وقار و آرامش خاصي از خانواده‌ها احوال‌پرسي كردند. هنگامي كه آقا در حال ورود به اتاق بودند، ما جلوي در ورودي بوديم و اميرحسين اولين نفري بود كه حضرت آقا دست نوازش روي صورتش كشيد. رهبري بعد از يك گفت‌وگوي كوتاه رفتند كه براي نماز آماده شوند، اقتدا به ولي امر مسلمين جهان نمازي وصف ناشدني را برايمان هديه آورد.
 
نمونه‌اي از احترام رهبري به مقام شهيد
وي در ادامه مي‌گويد: بعد از اقامه نماز هنگامي‌كه براي ديدار آماده مي‌شديم آرامش خاصي به ما دست داد و اين آرامش بيشترين آرامشي بود كه نسبت به قبل داشتم. اكثر خانواده‌ها از شهرهاي مختلف آمده بودند. حضرت آقا در خصوص شهدا براي ما صحبت كردند و گفتند همه شهدا براي ما عزيز هستند و به شهدا به‌ويژه شهداي مدافع حرم افتخار مي‌كنيم. زماني كه نوبت رسيد تا با حضرت آقا گفت‌وگو كنيم، ابتدا پدر شهيد با حضرت آقا صحبت كردند و انگشتري كه قبلاً محمدحسين شهيد برايش خريده بود به آقا تقديم كرد. حضرت آقا فرمودند «چون براي شهيد است پيش خودتان نگه داريد» ولي با اصرار حاج آقا، حضرت آقا پذيرفتند اما يك انگشتر ديگر به عنوان هديه به دست پدر محمد حسين كردند.  مادر شهيد محمد خاني ادامه مي‌دهد: لحظه ديدار با رهبرمعظم انقلاب اسلامي وصف‌ناشدني است. دل‌ها طوفاني و چشم‌ها آسماني مي‌شود. خيلي خوشحال شديم كه آقا را ديديم و با ديدن آقا به وجد آمديم و بي‌اختيار اشك از چشمانمان جاري شد. حس و حال عجيبي دراين جلسه حكمفرما بود و زبان از گفتن حس و حال قاصر است. نكته بسيار قابل توجه اينكه رهبر معظم انقلاب با حوصله تمام به حرف و سخن همه از كودك گرفته تا بزرگ و آقا و خانم با طمأنينه‌ كامل گوش مي‌دادند.
مادر شهيد مكثي‌ مي‌كند و مي‌گويد: عكس شهيدمان را به پيشگاه حضرت آقا تقديم كرديم و حضرت آقا روي عكس نوشتند «سلام خدا بر شهيد عزيز.»
 
ديداري كه قوت دل‌‌هايمان شد
شهيد مدافع حرم كريم اصل غوابش متولد سال 48 از جانبازان 25درصد هشت سال دفاع مقدس و ساكن اهواز بود كه نوزدهم تير ماه سال 94 در مقابله با نيروهاي تروريستي داعش در تدمر سوريه به شهادت رسيد.
همسر, فرزندان, داماد و نوه‌هاي اين شهيد والا مقام در اين ديدار صميمي حضور داشتند. همسر شهيد غوابش مي‌گويد: بسيار دوست داشتيم كه با حضرت آقا ديدار كنيم و اين فيض نصيب ما شد و تسكيني براي دلمان شد. ديروز يك روز فراموش نشدني و به ياد ماندني بود، چون واقعاً حس كرديم كه در كنار پدرمان قرار گرفتيم. من با ديدار حضرت آقا در نگاه اول بسيار منقلب شدم و گريه كردم و خوشحال شدم كه توانستم روزي كه انتظارش را مي‌كشيدم ببينم. نماز جماعت را پشت سر ايشان اقامه كرديم و بعد از نماز به صورت گرداگرد اطراف حضرت آقا به صورت صميمي نشستيم.
 
خاطره‌انگيزترين ديدار فراموش ناشدني
او ادامه مي‌دهد: من در ديدارم به حضرت آقا گفتم كه شهيد به شما ارادت خاصي داشتند و ايشان هم ما را مورد تفقد خود قرار دادند. سپس حضرت آقا بسيار صميمي با فرزندان و دامادم صحبت كردند و فرزندان و نوه‌هايم را مورد محبت قرار دادند.
مسلم نيسي داماد شهيد كريم غوابش نيز از ديدار خود با حضرت آقا چنين مي‌گويد: در دل‌ها غوغا بود كه چگونه با حضرت آقا ديدار داشته باشيم. در واقع اين ديدار يك تسكيني روي قلب همه اعضاي خانواده بود و ديروز اين فرصت مهيا شد كه آقا را زيارت كنيم. همه خانواده انتظار اين همه محبت از حضرت آقا نداشتند. بارها اخبار و گزارشي از ديدارهاي محبت‌آميز آقا با خانواده شهدا شنيده بوديم و در اين ديدار واقعاً به آرامش رسيديم و اين ديدار فراموش شدني نيست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار