امضای تفاهم‌نامه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با مدیریت آموزش و پرورش
کد خبر: 767906
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Dla
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۴
با هدف حضور دانش آموزان در برنامه های سازمان:
در آستانۀ فرا رسیدن ایام الله دهۀ فجر تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و مدیریت آموزش و پرورش کاشان منعقد شد.

مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت: آموزش و پرورش محلی برای سرمایه‌گذاری توسعه کشوراست و امیدواریم در راستای پیشرو اهداف نظام بتوانیم از این فضاهای آموزشی به نحو شایسته استفاده کنیم.

محمود خدمتی اظهار داشت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری دارای ظرفیت‌هایی است که آموزش و پرورش ندارد ولی فرصت‌هایی دارد که می ‌تواند معنا ببخشد و در حقیقت این دو باید مکمل یکدیگر باشند.

وی افزود: امید است با عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه بتوانیم خروجی‌های خوبی را مشاهده کنیم و اهمیت داشتن آن با عمل کردن به مفاد و دستورالعمل‌هایی است که منعقد شده است.

به گفته وی، بر اساس یکسری سیاست‌هایی که آموزش و پرورش دارد نمی‌تواند مستقیما دخل و تصرفی در برخی امور داشته باشد و ایجاد تفاهم‌نامه با سیاست‌گذاری‌های سازمان، محوریت و محتوا تعریف می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش کاشان تصریح کرد: تهیه و توزیع سی دی‌های آموزشی، بروشور، جزوه و در مجموع تهیه محتوایی که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارائه می‌کند، همکاری و همدلی آموزش و پرورش کاشان را نیز می‌طلبد.

خدمتی، نخستین نتیجه انعقاد تفاهم‌نامه را قرار گرفتن در آستانۀ دهه مبارک فجر با همکاری و همدلی فی مابین این دو مدیریت عنوان کرد و اظهار داشت: در پیش رو داشتن این ایام الله را به فال نیک می‌گیریم.

وی، پاسداشت یکصدومین سال آموزش و پرورش کاشان، بزرگداشت محتشم کاشانی در سال آتی، زنگ محتشم در نخستین روز محرم را از ویژه برنامه‌های مهم این مدیریت برشمرد.

به گفته وی، آسیب‌شناسی اجتماعی، برگزاری دوره‌های آموزشی با فرهنگ‌سازی مطلوب نیز باید با برنامه‌ریزی درست و با هماهنگی برخی مدیران مدارس در شیفت‌های غیر درسی مورد بررسی قرار گیرد.

نقطه هدف سازمان فرهنگی ورزشی در برنامه های آموزشی وفرهنگی دانش آموزان است

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان گفت: نقطه  اساسی و هدف سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، استفاده از حضور دانش آموزان مقاطع تحصیلی در برنامه های آموزشی و فرهنگی این سازمان است.

مجتبی رضازاده اظهار داشت: برخی تفاهم نامه های فی ما بین دستگاه های اجرایی فقط بر روی کاغذ ماندگار می شود لذا جهت رفع این دغدغه جهت رصد کردن برنامه ها به صورت ماهانه کارگروه عملیاتی با حضور نماینده تام الاختیار تشکیل شده و گزارش آن به مدیران ارشد دو دستگاه اعلام گردد.

وی، یکی از دغدغه‌های بخش خصوصی در حوزۀ فرهنگ و آموزش در راستای تشکیل «خانه‌های فرهنگ» را هزینه های پرداختی بالای اجاره های آن مکان عنوان کرد و طی پیشنهادی به رئیس آموزش و پرورش، استفاده بهینه از مدارس و مجموعه های در اختیار آن مدیریت در جهت تشکیل و راه اندازی «مدرسۀ فرهنگ شهروندی» بصورت منطقه ای در راستای اجرای برنامه های آموزش شهروندی در روزهای مختلفی که مدنظر سازمان است را خواستار شد.

مشاورشهردار کاشان، بسترسازی مناسب، سیاستگذاری در حوزۀ مدیریت شهری و مهندسی فرهنگی مجموعه‌های سازمان را از نکات حائز اهمیت برشمرد.

رضازاده تاکید کرد: راه‌اندازی «مدرسۀ شهروندی» در حوزه های مختلفی چون فرهنگ ترافیک، آپارتمان نشینی، استفاده از فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، فرهنگ استفاده مطلوب از فضای سبز، زباله و پسماند، فرهنگ ساخت و ساز ساختمان ها بر اساس معماری اسلامی – ایرانی می تواند در راستای ارائه الگوی جدید و مطلوب جهت شهروندان تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی عمومی داشته باشد.

وی، با اشاره به اینکه تمامی شهروندان بایستی از خدمات آموزشی فرهنگی سازمان به یک نحو استفاده کنند خاطر نشان کرد:

آسیب شناسی فرهنگی در مناطق شهری به ویژه محلات حاشیه ای چون خیابان کارگر، حواشی میدان بسیج و بلوار شهدا، کوی مفتح و فاز دوم ناجی آباد که از تمرکز جمعیت بالای برخوردار است شناسایی و مورد توجه قرار گیرد.

شایان ذکر است: تفاهم‌نامه فی ما بین مدیریت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با حضور معاونت ها، مدیران و رئیس آموزش و پرورش و مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در سالن جلسات این سازمان به امضاء رسید.


نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار