كواچ: مقصر هستم اما المپيكي مي‌شويم!
کد خبر: 743052
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0037Ii
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۵
مرد كروات سكوتش را بعد از ناكامي واليبال در جام جهاني شكست
يك هفته پس از نتايج ضعيف تيم ملي واليبال در جام جهاني، ديروز اسلوبودان كواچ سكوتش را شكست و گفت كه مسئوليت اين نتايج را برعهده مي‌گيرد اما وعده مي‌دهد كه واليبال ايران حتماً المپيكي ‌شود.
يك هفته پس از نتايج ضعيف تيم ملي واليبال در جام جهاني، ديروز اسلوبودان كواچ سكوتش را شكست و گفت كه مسئوليت اين نتايج را برعهده مي‌گيرد اما وعده مي‌دهد كه واليبال ايران حتماً المپيكي ‌شود.
اسلوبودان كواچ روزهاي سختي را سپري مي‌كند، او بعد از ناكامي واليبال در جام جهاني زير تيغ انتقادها قرار گرفته است. رئيس فدراسيون واليبال هم كه از اين نتايج ناراضي است گفته كه قرار است كميته‌اي نتايج تيم ملي را بررسي كند و احتمال هر نوع تغييري حتي بركناري كواچ هم وجود دارد. آن‌سو واليباليست‌ها هم ديگر آن محبوبيت گذشته را ندارند و اين را مي‌توان از تعداد لايك‌هاي رو به كاهش هواداران در پست‌هايي كه ستاره‌هاي واليبال در شبكه‌هاي اجتماعي مي‌گذارند، پي برد. در اين شرايط كواچ كه خطر اخراج را احساس مي‌كند، ديروز سكوتش را شكست. او كه همراه تيم ملي به ايران بازنگشت و براي مرخصي به صربستان رفته است با قبول مسئوليت نتايج تيم ملي در جام جهاني گفته است كه براي بهتر شدن تلاش خواهيم كرد و واليبال ايران به المپيك صعود خواهد كرد.
  
نتايج راضي‌كننده نبود
اسلوبودان كواچ در مصاحبه‌اي كه ديروز از او روي خروجي سايت رسمي فدراسيون واليبال قرار گرفته است، نتايج كسب شده تيم ايران را در جام جهاني واليبال راضي‌كننده ندانسته است: «به طور كلي از نتايج كسب شده راضي نيستم. به نظر من تيم ايران شايسته جايگاه بهتري در اين بازي‌ها بود. وقتي نتيجه بازي نخست برابر آرژانتين را واگذار كرديم، انگيزه و روحيه بازيكنانم پايين آمد و بعد از آن شكست، افت فني شديدي داشتند. من مدام در مورد مسائلي همچون ذهنيت پيروزي و حفظ روحيه جنگندگي با بازيكنانم صحبت كردم، اما در جام جهاني، هر نوع تغييري دشوار به نظر مي‌رسيد. جام جهاني امسال بسيار سخت بود. ديديد كه تيم لهستان فقط با يك باخت از كسب سهميه المپيك بازماند. مي‌دانم كه همه از ايران انتظار بهترين نتيجه ممكن را داشتند، اما واقعيت چيز ديگري شد.»
  
مسئوليت شكست‌ها با من است
با تمام اينها سرمربي تيم ملي واليبال مسئوليت نتايج تيم ملي را در جام جهاني مي‌پذيرد: «نتايج كسب شده مطلوب نبود و طبيعي است كه مسئوليت هر نتيجه‌اي با سرمربي است. من اين مسئوليت را مي‌پذيرم و اميدوارم در آينده بهتر بازي كنيم. هميشه خوب و بد هر مسابقه را بعد از بازي به بازيكنان گوشزد مي‌كنم. گاهي منتظرم ببينم بازيكنان چطور از خواب بيدار مي‌شوند. آيا براي كسب نتيجه و يك نمايش خوب آماده‌اند يا خير؟ به همين دليل تمام مسئوليت‌ها را قبول مي‌كنم و سعي دارم براي بهتر شدن تيم تلاش كنم.»
سرمربي تيم ملي واليبال معتقد است كه مردم نبايد با اين نتايج ضعيف، روزهاي خوبي با كه با اين تيم داشته‌اند، از ياد ببرند: «مردم ايران به خوبي واليبال را مي‌فهمند و مي‌دانند كه هيچ نتيجه‌اي اتفاقي صورت نگرفته است و قبلاً اينگونه بازي نمي‌كردند. فراموش نكنيد كه پيروزي‌هايي كه با تيم‌هاي بزرگ جهان رقم خورد، با همين كادر فني اتفاق افتاد. گاهي نمي‌شود با تمام توان بازي كرد. در ليگ جهاني تا آخرين بازي براي رسيدن به فينال جنگيديم. در گروهي بوديم كه همه ايران را بازنده مي‌دانستند، اما بهتر از حد انتظار آنان ظاهر شديم.»
  
واليبال المپيكي مي‌شود
مسابقات انتخابي المپيك كه ارديبهشت‌ماه در ژاپن برگزار مي‌شود، آخرين شانس واليبال براي المپيكي شدن است، كواچ درباره آن مسابقات مي‌گويد: «فعلاً بايد بازيكنانم كمي استراحت كنند. مي‌دانم كه در مسابقات آينده خوب بازي خواهيم كرد و سهميه المپيك را نيز كسب مي‌كنيم. چون ما شانس خوبي براي كسب سهميه داريم. امريكا كه در جام جهاني سهميه المپيك را كسب كرد و فكر مي‌كنم كانادا هم در مسابقات قاره‌اي سهميه المپيك را كسب كند. به هر حال توان پيروزي در مسابقات انتخابي المپيك را داريم چون تيم‌هاي سرسختي مثل تيم‌هاي جام جهاني را برابر خود نداريم. مهم‌ترين بازي ايران برابر دو تيم ژاپن و استرالياست. اميدوارم بهترين رقابت‌ها باشيم.»
سرمربي صربستاني در پايان وعده مي‌دهد كه ايران سهميه المپيك را خواهد گرفت: «ايران به المپيك صعود خواهد كرد و توان واليبال ايران را باور داشته باشيد. در اين دو سال نتايج خوبي كسب كرديم و موجب شادي مردم شديم. واليبال را فراموش نكرده‌ايم اما مسابقات جام جهاني، آسان نبود. گاهي مشكلات داوري و مسائلي از اين دست ما را عقب انداخته است. واليبال، جايگاه ثابتي ندارد و هميشه در جريان است. فدراسيون جهاني بيشترين نظر را روي تيم‌هاي اروپايي دارد و چهار تيم اروپايي سهميه المپيك را كسب كرده‌اند. ديديد كه بازي ايران با تيم لهستان چگونه آغاز شد و به ما كارت قرمز دادند كه دليلش را هم هنوز نفهميدم. بايد تيم جديدي را شكل دهم و از همه توان خود استفاده كنم، چون اين بار كسب نتيجه مهم است.» وعده كواچ براي المپيكي شدن در حالي است كه هنوز مشخص نيست فدراسيون واليبال تصميم به ادامه همكاري با او و تقويت كادر فني خواهد گرفت يا اين مربي جوان با واليبال ايران بعد از 18 ماه حضور در كشورمان خداحافظي خواهد كرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار