ايران به ايتاليا هم باخت!
کد خبر: 740572
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0036ei
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۴
رويارويي شاگردان كواچ با امريكا در روز هفتم جام جهاني واليبال
باخت چهارم در بازي ششم؛ اين نتيجه رويارويي ديروز ايران با ايتاليا در ادامه جام جهاني واليبال بود و حالا امروز شاگردان كواچ در هفتمين مسابقه از ساعت 7:40 صبح به مصاف امريكا مي‌روند.
سعيد احمديان
باخت چهارم در بازي ششم؛ اين نتيجه رويارويي ديروز ايران با ايتاليا در ادامه جام جهاني واليبال بود و حالا امروز شاگردان كواچ در هفتمين مسابقه از ساعت 7:40 صبح به مصاف امريكا مي‌روند.
در حالي دور دوم جام جهاني واليبال در  ژاپن آغاز شده كه ديروز ايران در شهر اوساكا به مصاف ايتاليا رفت. دو برد مقابل تونس و ونزوئلا و شكست برابر آرژانتين، لهستان و روسيه باعث شده بود ايران قبل از رويارويي با لاجوردي‌ها با كسب هفت امتياز در رده هفتم جدول قرار بگيرد. اين نتايج باعث شده بود انتقادات نسبت به عملكرد بلندقامتان كشورمان در اين رقابت‌ها بالا بگيرد، انتقادهايي كه با واكنش رئيس فدراسيون واليبال روبه‌رو شد و او از منتقدان خواست كه تا پايان بازي‌ها دندان روي جگر بگذارند. پس از دو روز استراحت، ديروز در چنين شرايطي ايران مقابل ايتاليا قرار گرفت و خيلي‌ها اميدوار بودند شاگردان كواچ جبران كنند. البته ايتاليايي‌ها هم كه با مربي جديدشان پا به اين رقابت‌ها گذاشته بودند با 12 امتياز از شش بازي قبلي‌شان در رده چهارم بودند.
برنده اين مسابقه اما ايتاليايي‌ها بودند كه توانستند با نتيجه 3 بر صفر و با امتيازهاي 25 بر 19، 25 بر 23، 25 بر 21 ايران را شكست دهند، آن هم در روزي كه زايتسيف ستاره ايتاليا و با كسب 26 امتياز، امتيازآورترين و بهترين بازيكن ميدان بود. از نگاه آماري، ملي‌پوشان كشورمان در اين بازي 30 امتياز را از زدن اسپك كسب كردند و اين در حالي بود كه ايتاليايي‌ها 52 امتياز را از اين طريق تصاحب كردند. ايران در دفاع 12 توپ حريف را بلاك كرد و ايتاليا در اين بازي سه بار توپ‌هاي ايران را دفاع كرد. در بخش سرويس ايران و ايتاليا هر دو چهار امتياز مستقيم را كسب كردند. در استفاده از اشتباهات نيز ايران 18 بود و اين مورد براي ايتاليا 16 بود.
    ***
اين برد در شرايطي براي لاجوردي‌ها به دست آمد كه مانند بازي‌هاي پيش تيم ملي واليبال در جام جهاني، واليباليست‌هاي كشورمان در مقابل ايتاليا به‌رغم برتري چند امتيازي در پوئن‌ها در ست دوم و سوم باز هم نتوانستند اين برتري‌شان را حفظ كنند. در نهايت هم اين تيم ايتاليا بود كه با جبران امتيازهاي عقب افتاده، توانست در نهايت پيروز شود. عدم استفاده از توپ‌هاي برگشتي از زمين ايران از ديگر مشكلاتي بود كه در اين مسابقه باز هم اتفاق افتاد تا شاگردان كواچ نتوانند از فرصت‌هايي كه براي جبران امتياز داشتند، استفاده كنند. البته تعويض سعيد معروف كه به نظر مي‌رسد در جام جهاني واليبال از روزهاي خوبش فاصله گرفته است، از ديگر نكات قابل توجه مسابقه ايران و ايتاليا بود.
  
كواچ: نمي‌دانم چه اتفاقي افتاد
بعد از شكست ايران مقابل ايتاليا، كواچ اعتراف مي‌كند كه نمي‌داند چه اتفاقي در زمين افتاده است كه چنين نتيجه‌اي رقم خورده است: «بازي خوبي انجام نداديم و نتوانستيم برنامه‌هاي تاكتيكي را كه براي بازي داشتيم اجرا كنيم. به قدر كافي حمله نكرديم در حالي‌كه در بازي با آرژانتين بهتر بوديم. بازي امروز فرق داشت و مطمئن نيستم كه چه اتفاقي افتاده است. در مجموع راضي نيستم.» كاپيتان تيم ملي واليبال هم معتقد است: «بازي خوبي بود. بسياري از توپ‌ها را روي تور گرفتيم، اما در توپ‌هاي برگشتي مشكلات زيادي داشتيم. فكر مي‌كنم ست سوم از همه بهتر بود اگر در توپ‌هاي برگشتي بهتر كار مي‌كرديم، مي‌برديم چون سرويس‌هاي ما خوب بود و در اين قسمت مشكلي نداشتيم.»
در مقابل سرمربي ايتاليا از شاگردانش راضي است. لورنزو بلنجيني مي‌گويد: «از بازي راضي‌ام. نتيجه خوبي كسب كرديم. مي‌دانستيم كه ايران تيم قدرتمندي است. از قبل مي‌دانستيم كه نبايد شروع بازي را دست‌كم بگيريم و از همان اول به طور جدي توپ زديم. اواسط اين ديدار، ايران به بازي برگشت، اما آرامش خود را در برابر آنها حفظ كرديم. دليل تعويض بازيكنانم اين بود كه مي‌خواستم فضاي بازي را تغيير دهم و روحيه بازيكنانم را تقويت كنم. تمام نكات لازم را اجرا كرديم تا بهترين نتيجه را كسب كنيم.»
  
امروز رويارويي با‌ امريكا
امروز در هفتمين مسابقه، تيم ملي واليبال كشورمان برابر امريكا به ميدان مي‌رود، مسابقه‌اي سخت برابر تيمي كه شاگردان كواچ برابر آنها در ليگ جهاني دو بار باخته‌ و دو بار پيروز شده‌اند. البته رويارويي دو تيم هميشه از نظر سياسي امسال هم مورد توجه بود و حالا ايران و امريكا در پنجمين بازي‌شان در چهار ماه اخير برابر هم به ميدان مي‌روند. امريكا تا اينجا در جام جهاني با هفت پيروزي در هفت مسابقه مهارناپذير نشان داده و تيم اول مسابقات است. جان اسپرو، سرمربي تيم ملي واليبال امريكا در باره بازي با ايران گفت: «هميشه بازي ما با ايران ديداري تماشايي خواهد بود. ايران تيمي استثنايي است. تمام تمركز ما روي بازي امروز خواهد بود و اميدوارم پيروزي‌هاي ما باز هم تداوم داشته باشد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار