کد خبر: 638276
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۵
سازمان انرژي اتمي از خنثي‌سازي چند خرابكاري هسته‌اي خبر‌ داد
معاون حفاظت و امنيت هسته‌اي سازمان انرژي اتمي از كشف و خنثي‌سازي مواردي از خرابكاري صنعتي در تأسيسات هسته‌اي از جمله بخشي از فرآيند سايت IR۴۰خنداب اراك طي ماه‌هاي اخير خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، زارعان روز گذشته در حاشيه بهره‌برداري از آزمايشگاه‌هاي تخصصي مقابله با خرابكاري صنعتي كه با حضور علي اكبرصالحي معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان انرژي اتمي ايران‌ و جمعي از مديران و كاركنان اين سازمان برگزار شد اظهار داشت: راه اندازي اين آزمايشگاه‌هاي تخصصي با استفاده از پتانسيل و توان داخلي و با هدف شناسايي، پيشگيري و مقابله با تهديدات و با استفاده از ظرفيت‌هاي فني و تكميل تجهيزات كنترل و ارزيابي امنيتي، برخورد مؤثر و دقيق با رويدادهاي پيشرو، افزايش عمق و كيفيت عمليات حفاظتي بر تمام ادوات و تجهيزات صنعتي و نيمه صنعتي مورد استفاده در بخش‌هاي مختلف صنعت هسته‌اي و فناوري‌هاي روز از جمله مقابله با بدافزارهاي نوين تكميل گرديده است. در اين راستا آزمايشگاه آناليز مواد، آزمايشگاه شيمي، آزمايشگاه فيزيك، آزمايشگاه مكانيك، الكترونيك، مقابله با ريز فرستنده‌ها و. . . مورد استفاده قرارگرفته و متخصصان بي‌ادعا و گمنام اين سازمان با هوشياري كامل تلاش مي‌نمايند ازوقوع حوادث احتمالي در اين فرآيندها جلوگيري كنند. معاون حفاظت و امنيت سازمان همچنين با اشاره به اهداف و اقدامات بيگانگان عليه فعاليت‌هاي علمي، صنعتي و فناوري‌هاي كشورمان گفت: دشمن به انگيزه‌هاي متعدد از جمله آثار مخرب‌تر، فقدان تبعات بين‌المللي، گستردگي دامنه نفوذ، هزينه كمتر، ايجاد جو رواني در جامعه و تضعيف توان فني و اقتصادي براي خرابكاري صنعتي و تحقق نيات بدخواهانه خود در قالب خرابكاري صنعتي، سرمايه‌گذاري هدفمندي را انجام مي‌دهد. البته خرابكاري صنعتي جزو تاكتيك‌ها و رويكرد قديمي دولت‌هاي قدرتمند بوده و سابقه آن به جنگ جهاني دوم بر مي‌گردد.

معاون سازمان انرژي اتمي ادامه داد: خرابكاري‌ها در منابع حياتي و زيرساختي همچون آب، برق، گاز، مخابرات، نفت، نيروگاهي، هسته‌اي و دفاعي، جزو اهداف و اقدامات جهان سلطه بوده كه در دستور كار آنها با شيوه‌هاي پيچيده، جديد و متنوع قرار گرفته است؛ در اين راستا حسب رهنمود‌ها و منويات حكيمانه رهبر معظم انقلاب مبني بر «ساماندهي وضعيت داخلي به گونه‌اي كه دشمن از پيروزي خود مطمئن نباشد و زمينه را براي ماجراجويي فراهم نبيند»، با تدبير و هوشمندي توأم با اقدامات ويژه و پياده‌سازي طرح‌هاي عملياتي براي كشف و خنثي‌سازي انواع تهديدات جديد سخت و نرم، مد نظر قرار گرفته است. زارعان افزود: با مساعدت و همكاري مؤثر وزارت اطلاعات و ساير مراجع امنيتي كشور در چند ماه گذشته مواردي از خرابكاري صنعتي با عنايت ائمه اطهار (ع) و همچنين رصد هوشمندانه شناسايي و قبل از بهره ‌برداري خنثي گرديد كه از آن جمله مي‌توان به خرابكاري در بخشي از فرآيند سايت IR 40خنداب اراك اشاره نمود.

وي گفت: بنده در كنار تمامي زحمتكشان و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بر آنيم تا بر حسب شرايط تهديد و دشمني‌هاي گوناگون و متنوع جهان سلطه با همبستگي و تعامل همه جانبه در ظل توجهات حضرت ولي عصر (ع) و رهنمودهاي رهبر فرزانه انقلاب اسلامي با همكاري ساير مبادي و حمايت‌هاي بي‌دريغ نمايندگان محترم مجلس خصوصاً دكتر لاريجاني و دعاي مردم غيور و با بصيرت ايران اسلامي از صنعت هسته‌اي اميد دشمنان را با تلاش مضاعف نا‌اميد و به يأس تبديل نماييم.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
حمید
|
-
|
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۵
1
1
خدا قوت
605040
|
-
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۵
1
2
پشت سر رهبری حرکت کنید خدا کمک می کند
مسعود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
0
0
خدا قوت -ما دعا گوی و یار یاور شما عزیزان هستیم ، موفقیت و سلامتیتان آرزوی ماست .
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار