نصرآزادانی: با افزایش سهمیه حق کسی ضایع نمی شود
کد خبر: 625453
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002chx
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۱
پاداشی که حقمان است را نمی دهند!
شیوا نوروزی
رقابت های گزینشی تکواندو المپیک دیودوژاینیرو از روز جمعه در شهر منچستر آغاز می شود. این مسابقات تا 24 آذر ادامه دارد و بهترین های تکواندو جهان برای گرفتن بلیت ریو با یکدیگر به رقابت می پردازند. تغییر شیوه کسب سهمیه در این رشته مدال آور موجب شده تا بیشتر کشورها برای گرفتن سهمیه به تکاپوی جدی بیفتند. طبق قانون جدید شش تکواندوکار برتر چهار وزن المپیکی (58-، 68-، 80- و87+) كيلوگرم، به صورت مستقیم اجازه حضور در المپیک 2016 را پیدا می کنند. تیم ملی کشورمان که از قدرت های برتر تکواندو محسوب می شود نیز با هشت نماینده به منچستر می رود. روادید کاروان ایران صادر شده  بامداد فردا با ترکیب هادی مستعان، میثم باقری، محمد باقری معتمد، علیرضا نصر آزادانی، بهنام اسبقی، فرزاد عبدالهی، حسین تاجیک و سجاد مردانی به سمت انگلیس پرواز می کند. در این مسابقات تکواندوکاران دارای رنکینگ جهانی حضور دارند و به نفرات اول 80 امتیاز، نفرات دوم 48 امتیاز، نفرات سوم 8/28 امتیاز و مقام پنجم 28/17 امتیاز تعلق می گیرد. تورنمنت منچستر یکی از 10 رقابت گزینشی تکواندو تا المپیک 2016 است.
علیرضا نصرآزادانی که در طی سال های عضویتش در تیم ملی بارها مدال های خوش رنگی را برای تکواندو ایران به دست آورده این بار نیز از جمله امیدهای کسب سهمیه به شمار می رود. ملی پوش وزن سوم ایران که رتبه هشتم را در رنکینگ WTF در اختیار دارد در گفت و گو با جوان ابراز امیدواری کرد در مسابقات منچستر همه ملی پوشان نتایج درخور توجهی کسب کنند.

پیش از اعزام به منچستر شرایط و آمادگی ملی پوشان را چگونه ارزیابی می کنید؟
تمرینات آخر را پشت سر گذاشتیم. با توجه به تمرینات خوبی که داشتیم از لحاظ فنی و روحی آماده هستیم. منتها مسابقاتی که باید در آن مبارزه کنیم سخت و نفس گیر خواهد بود چراکه این اولین مرحله انتخابی رقابت های المپیک محسوب می شود. با توکل برخدا، دعای خیر مردم و همت بچه ها می توانیم نتیجه خوبی بگیریم.
افزایش سهمیه ها بسیاری از کشورها را به تکاپو انداخته است.
در هر وزن هر کشوری می تواند دو نماینده اعزام کند که خوشبختانه تیم ملی ایران با ترکیبی کامل به منچستر اعزام می شود. همانطور که می دانید 31 تکواندوکار برتر هر وزن به اضافه یک نماینده از کشور میزبان در این رقابت تها حضور دارند. ایران و کره مثل همیشه در همه اوزان نماینده دارند. با توجه به قوانین جدید شانس کسب سهمیه بیشتر شده.
با این حساب حرف و حدیث کمتری در خصوص اعزام نفرات به رقابت های گزینشی المپیک ه وجودمی آید؟
هر کشوری که سرمایه گذرای بیشتری کرده باشد نتیجه بهتری می گیرد، همین مسئله در تیم ملی ایران هم صدق می کند. بچه های تیم ملی سال هاست که زحمات زیادی کشیده اند و خود را در جمع برترین های رنکینگ حفظ کرده اند. با توجه به اینکه تعداد سهمیه ها بالا رفته دیگر حق کسی ضایع نمی شود و خیلی ها می توانند سهمیه المپیک بگیرند. خوشبختانه حضور پر رنگ کشورها موجب پیشرفت هرچه بیشتر تکواندو در سال های اخیر شده است.
حریفان اصلی ایران در تونمنت منچستر چه تیم هایی هستند؟
ببینید تمامی 32 نفر در هر وزن بهترین های جهان هستند، در میان آن ها مدال آوران جهانی هم به چشم می خورند. از طرفی همانطور که بچه های بازی حریفان خود را آنالیز کرده اند حریفان نیز بازی های ملی پوشان ایران را حسابی زیر نظر داشته اند. به غیر از کره جنوبی، اسپانیا، انگلیس و تکواندوکاران آفریقایی نیز حریفان خوبی هستند.
با آمدن بیژن مقانلو چه تغییراتی در روند تیم ملی ایجاد شد؟
از زان آمدن آقای مقانلو یک ماه تمرین را پشت سر گذاشتیم. البته قبل از آن هم نزدیک به چهار ماه تمرین داشتیم و جمعه ها تنها روز تعطیل مان بود. آقای مقانلو چند سالی در تیم ملی بودند و آشنایی کامل به مسائل و مشکلات تیم دارند. از نظر فنی نیز توانایی های بالای دارند. همین مسئله کارمان را به مراتب راحت تر کرده.
بحث پرداخت پاداش ملی پوشان تکواندو حل نشد؟
نه متاسفانه. چند ماه در اردو بودیم و نایب قهرمان مسابقات جهانی شدیم. قرار بود جوایز به تیم ملی تکواندو هم تعلق بگیرد اما این اتفاق نیفتاد. گویا نمی خواهند پاداش ما را بدهند. نمی دانم چرا اینگونه با ما برخورد می شود. وزارت می گوید از آنجا که مسابقات جهانی به صورت تیمی برگزار شده جایزه به تکواندوکاران تعلق نمی گیرد. در صورتی که تیم ملی کشتی هم درمسابقات جهانی که به صورت تیمی برگزار شد قهرمان شد و بلافاصله هم رئیس جمهور پاداش آن ها را داد. ولی انگار قضیه برای ما فرق می کند.چند بار وزارت ورزش رفتیم ولی مگر ما به عنوان ورزشکار چقدر می توانیم پیگیر این موضوعات باشیم. طبق قانون باید به ما که نایب قهرمان جهان شدیدم نفری 40 سکه طلا بدهند که متاسفانه تا امروز پاداشی که حقمان بوده را پرداخت نکرده اند.
سطح رقابتهای فصل جدید لیگ برتر تکواندو را چگونه ارزیابی می کنید؟
امسال برای دانشگاه آزاد پا می زنم، سه هفته در لیگ بازی کرده ام و همه ملی پوشان به مرز آمادگی رسیده اند. لیگ برتر نسبت به گذشته دشوارتر شده. تعداد تیم ها افزایش یافته و با آمدن نوجوانان و جوانان در ترکیب تیم ها رقابت سنگین شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار