مقانلو:مربیان مثل دونده های دوی امدادی هستند
کد خبر: 623144
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002c6i
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۲
به روحیه بچه ها آشنا هستم
شیوا نوروزی
تمرینات تیم ملی تکواندو اعزامی به تورنمنت منچستر ادامه دارد و ملی پوشان کشورمان زیر نظر سرمربی جدید خود را رای حضوری موفق در این رقابت ها آماده می کنند. در این دوره از رقابت ها که از 22 آذر آغاز می شود هفت تكواندوكار برتر رنکینگ جهانی در چهار وزن المپيكي ‌(58-، 68-، 80- و87+ کیلوگرم) به همراه یک نماینده در هر وزن از کشور میزبان با يكديگر به رقابت مي پردازند. این در حالی است که تا پیش از المپیک برزیل 10 تورنمنت دیگر نیز برگزار خواهد شد که در هر دوره  به نفرات اول 80 امتياز، ، نفرات دوم 48 امتياز  ، نفرات سوم 8/28 امتياز و مقام پنجم 28/17 امتياز تعلق می گیرد و در پایان هم شش نفر برتر رنکینگ جهانی به صورن مستقیم جواز حضور در المپیک را در يافت خواهند کرد. هادي مستعان، ميثم باقري، محمد باقري معتمد،‌ عليرضا نصر آزاداني، بهنام اسبقي،‌ فرزاد عبدالهي،‌ حسين تاجيك و‌ سجاد مرداني هشت تکواندوکاری هستند که با هدایت بیژن مقانلو راهی تورنمنت منچستر می شوند.
تغییر کادر فنی مهم ترین تصمیم فدراسیون تکواندو در این اواخر بوده است. پایان قرارداد مرتضی کریمی و بالا گرفتن اختلاف او با اهالی فدراسیون موجب شد تا سکان هدایت تیم ملی از کریمی به مقانلو منتقل شود، هرچند که سرمربی پیشین این رفتار را غیر حرفه ای خواند. سرمربی جدید آشنایی کامل با شاگردانش را نقطه عطف تیم ملی می نامد.
زمان کمی در اختیار داریم
تمرینات منسجم هوگوپوشان از زمانی که به تهران بازگشته اند در خانه تکواندو در حال برگزاری است. بیژن مقانلو در گفت و گو با جوان به تشریح شرایط شاگردانش پرداخت: تمرینات با نظم خاصی در حال پیگیری است، قرار است 18 یا 19 آذر به منچستر اعزام شویم. طبق برنامه روزی دو نوبت تمرین می کنیم البته زمانی که برای اخذ روادید به ترکیه رفته بودیم هم چند جلسه تمرینی برپا کردیم. مهم ترین دغدغه ای که داریم کمبود زمان است. سرمربی تیم ملی حضور ملی پوشان در مسابقات لیگ را در بالا رفتن سطح آمادگی آنها موثر دانست: تمریناتمان در حالی شروع شده که بچه ها پیش از آن در لیگ حضور داشتند. دو هفته زما نداریم تا خودمان را آماده کنیم و به شرایط ایده آل برسیم. خوشبختانه من قبل چند سال با این بچه ها کار کرده ام و هم من به روحیه آن ها آشنا هستم و هم آن ها به روحیات و شیوه تمرین من. همین مسئله موجب  شده تا از نظر فکر و ذهنی به یکدیگر بسیار نزدیک باشیم و زودتر به نتیجه برسیم. امیدوارم تا مسابقات به آمادگی برسیم.
نفرات اعزامی در رنکینگ هستند
اعزام هشت تکواندکار به تورنمنت منچستر موضوع دیگری است که مقانلو در خصوص آن صحبت کرد: نفرات اعزامی همان هایی هستند که در رنکینگ فدراسیون جهانی هستند و بر اساس آن ملی پوشان را به منچستر می بریم. این اولین تورنمنتی است که قبل از المپیک برای کسب سهمیه برگزار می شود. در واقع 31 نفر از بهترین های دنیا و یک نفر از کشور میزبان در هر وزن برای رفتن روی سکو مبارزه می کنند. ما هم خوشبختانه در وزن دو نماینده داریم. در این میان تنها آقای حجی زواره بود که تصمیم گرفتیم به او استراحت دهیم تا مصدومیت جزیی اش برطرف شود.
وی در خصوص شانس کسب سهمیه اظهار داشت: شیوه گرفتن سهمیه تغییر کرده و در شیوه جدید تعداد نفرات بیشتری می توانند در المپیک شرکت کنند. در مجموع در 10 مسابقه کسب سهمیه می توانیم شرکت کنیم و بهترین های هر وزن در رنکینگ جهانی جواز حضور در المپیک 2016 را به دست می آورند. البته نتایج مسابقات جهانی و آسیایی نیز در جایگاه تکوادوکاران در رده بندی جهانی تاثیر گذار است.
مسئولیت نتایج را بر عهده می گیرم
مقانلو با اشاره به اینکه قرار است مدتی طولانی در تیم ملی حضور داشته باشد گفت: پروژه بزرگی داریم که تا المپیک ادامه دارد. وقتی هدایت تیم ملی را پذیرفتم قطعا هر نتیجه ای هم به دست آید مسئولیتش با من است. او مربیان تیم ملی را دونده های دو امدادی نامید: معتقدم که ما مربیان مثل دونده های دو امدادی می مانیم و هر کسی بتواند بیشتر بدود بیشتر هم به کارش ادامه می دهد. هدف همه ما این است که ملی پوشان را جوری آماده  کنیم که برای مربی بعدی بهترین نفرات باشند.
پتانسیل تکواند ایران بالاست
بحث برکناری مرتضی کریمی پیش از بازی های کامبت گیمز روسیه مطرح شده بود. قهرمانی تیم ملی در این مسبقات نیز باعث نشد تا مسئولان فدراسیون از تصمیمشان ضرف نظر کنند. بیژن مقانلو در پاسخ به این سوال که چرا هدایت تیم ملی را پذیرفته گفت: ایران پتانسیل خوبی در تکواندو دارد. به ویژه آنکه مدیریت فدراسیون ساله هاست که ثابت است و همین مسئله تکواندو را از حاشیه به دور نگه داشته. البته اختلاف در هر خانواده ای وجود دارد ولی خوشبختانه تکواندو کمتر وارد حاشیه می شود.
با کرمی حرف نزدم
سرمربی تیم ملی تکواندو خبر انتخاب دستیارانش و حضور یوسف کرمی در کادر فنی را تکذیب کرد: تاکنون با کرمی صحبت نکرده ام. اینگونه که خودش اعلام کرده یوسف می خواهد در بازی های آسیایی اینچه اوون شرکت کند. به نظرم اگر هدفش این باشد و بخواهد در آسیا مبارزه کند باید در تمرینات حاضر شود. البته تصمیم نهایی با خودش است. در خصوص کادر فنی هم باید بگویم که فعلا فقط با آقای افشار به منچستر می رویم. در نظر دارم از همه پتانسیل قدیمی ها و پیشکسوتان استفاده کنم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار