منافقين تروريست در آغوش كاخ سفيد ضد تروريسم!
کد خبر: 521884
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002BlU
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۲
اهداف امريكا از تأسيس دفتر منافقين در واشنگتن چيست؟
حسن كوشا
اين در حالي است كه ايالات متحده پيشتر براي حفظ گروهك منافقين از خطر انحلال نام اين سازمان تروريستي را كه دستش به خون هزاران نفر غير نظامي در ايران و عراق آلوده است، از ليست سازمان‌هاي تروريستي خارج كرده است. 

اين اتفاق در حالي افتاده كه گروهك منافقين پس از اخراج از عراق به دنبال استقرار در كشور ديگري بودند اما هيچ كشوري تاكنون حاضر به پذيرش اعضاي اين سازمان تروريستي نشده است.
اما اين رفتار متناقض غرب در حمايت از سازمان تروريستي مجاهدين خلق در حالي صورت مي‌گيرد كه آنها همواره موضوع تروريسم را به ابزاري براي فشار بر جمهوري اسلامي تبديل كرده بودند اما حالا با سكوت خود در قبال گروهك تروريستي منافقين و حتي فشار به دولت عراق براي باقي ماندن اين گروهك در خاك اين كشور و از سويي خارج‌كردن نام اين گروهك از ليست سازمان‌هاي تروريستي و سپس صدور اجازه تأسيس دفتر در پايتخت ايالات متحده، عملاً وجهه ضدتروريستي خود را زير سؤال برده‌اند. 

اما رسميت بخشيدن به يك گروهك تروريستي مخالف جمهوري اسلامي در حالي است كه ايالات متحده مدت‌ها است كه از هر فرصتي براي فرستادن پيام مذاكره رو در رو به ايران استفاده كرده است و تلاش مي‌كند وجهه‌اي صادقانه در پس اين پيام بگيرد. 

اما به راستي هدف ايالات متحده براي حمايت از يك گروهك تروريستي كه تاريخ انقضايش نيز به اتمام رسيده چيست و در پس اين حمايت به دنبال چه مي‌گردد. اين سؤالي است كه سردار سيد مسعود جزايري، معاون ستاد كل نيروهاي مسلح، محمد حسن آصفري، عضو كميسيون‌امنيت ملي مجلس و همچنين سيد‌حسين نقوي حسيني، سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي به آن پاسخ گفته‌اند. 

امريكا تاوان حمايت از گروهك تروريستي منافقين را پس خواهد داد
در همين ارتباط سردار سيد مسعود جزايري، معاون امور بسيج و فرهنگ دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح در گفت‌وگو با فارس با بيان اهداف امريكايي‌ها از اجازه تأسيس دفتر گروهك منافقين در واشنگتن و حقارت‌آميز خواندن حضور برخي از مقامات ايالات متحده در مراسم افتتاح اين دفتر اظهار داشت: حذف نام گروهك تروريستي منافقين از فهرست گروه‌هاي تروريستي در سپتامبر ۲۰۱۲ و سپس فراهم‌سازي زمينه‌هاي لازم براي تشكيل دفتر اين گروهك در مركز ايالات متحده و فعاليت تروريست‌ها در مجاورت كاخ سفيد افتضاحي است كه پس از افشاي اقدام برخي مقامات كنگره امريكا مبني بر درخواست ترور هدفمند مقامات ايراني و فرماندهان سپاه در سال گذشته پرده از ادعاهاي دروغين امريكايي‌ها و تهي‌بودن ژست دستگاه ديپلماسي آنها در مبارزه با تروريسم برداشت. 

معاون امور بسيج و فرهنگ دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح با برشماري اقدامات امريكايي‌ها در تعليم و تربيت تروريست‌ها و حمايت از گروهك‌هاي تروريستي از جمله سازمان منافقين و ساير تروريست‌هاي مخالف جمهوري اسلامي ايران افزود: ديپلماسي هوشمند مورد ادعاي امروز كاخ سفيد فاقد هرگونه قابليت در پيگيري اهداف جاه‌طلبانه و فزون‌خواهانه يانكي‌ها به ويژه در صحنه دشمني با ملت ايران بوده و رسوايي اخير ميخ بزرگي بر تابوت دستگاه سياست خارجي اين كشور خواهد زد. 

رئيس ستاد تبليغاتي كشور اظهار داشت: اين از عبرت‌هاي تاريخي است كه از يك سو چگونه مدعيان مبارزه با امپرياليسم امريكا در همسايگي كاخ سفيد دفتر داير مي‌كنند و از سوي ديگر مدعيان مبارزه با تروريسم، تروريست‌هايي را كه دستشان به خون بيش از ۱۶ هزار شهروند ايراني آلوده است، با افتخار و تشريفات در مجاورت خود مي‌پذيرند. 

وي خاطرنشان كرد: اين واقعيتي مضحك است كه امريكايي‌ها در يك صحنه مشتاقانه خواهان مذاكره با ايران مي‌شوند و همزمان در صحنه‌اي متناقض به تروريست‌هاي قاتل فرزندان ملت ايران پناه مي‌دهند و براي فعاليت آنها دفتر تأسيس مي‌كنند. 

معاون ستاد كل نيروهاي مسلح در پايان اين اقدام را يك خطاي بزرگ و خطرناك براي امريكا و چراغ سبز حمايت و همراهي كاخ سفيد با جريان تروريسم جهاني توصيف كرد و گفت: امريكايي‌ها نشان دادند به رغم شعارهاي پرطمطراق خود، براي قواعد و ارزش‌هاي متعارف انساني و حقوق بشر هيچ ارزشي قائل نيستند و جامعه بشري ترديدي نخواهد داشت كه آنها تاوان و هزينه اين اشتباه را در عرصه داخلي و بين‌المللي پس خواهند داد. 

احتمال تسليح گروهك منافقين توسط امريكا
همچنين محمد حسن آصفري، عضو كميسيون امنيت ملي مجلس هم با اشاره به اين رويداد، عنوان كرد: اين حركت ايالات متحده ثابت مي‌كند كه اين كشور محل آموزش و تجهيز تروريست‌ها است.
اين در حالي است كه همگي به خوبي شاهد بودند كه همين گروهي كه دفترش در امريكا راه اندازي شده، چگونه دستش به خون هزاران شهروند بي‌گناه ايراني و عراقي آلوده است. 

وي در ادامه با اشاره به اينكه اين رفتار امريكا دره بي‌اعتمادي ملت ايران به دولتمردان امريكا را عميق‌تر مي‌كند، عنوان كرد:‌اين حركت ايالات متحده عملاً نشان داد كه امريكا به دنبال دشمني با جمهوري اسلامي است و هنوز دست از خصومت با ايران برنداشته است و اگر صحبت از مذاكره با ايران مي‌كنند، خوي واقعي آنها در پس اين پيشنهاد به خوبي قابل‌مشاهده است. 

وي به پاره شدن شيرازه گروهك تروريستي منافقين اشاره كرد و افزود: قطعاً اين گروهك همانند سال ۱۳۶۰ ديگر قدرتي ندارد و اين تلاش امريكا عملاً بي‌ثمر است. 

اين عضو كميسيون امنيت ملي در پاسخ به اين سؤال كه آيا امكان تأثير‌گذاري گروهك منافقين در انتخابات پيش روي ايران وجود دارد يا خير، گفت: آنها تمامي احتمال‌ها را مرور خواهند كرد اما ما در مجلس تدابير ويژه‌اي براي مقابله با اخلال در روند انتخابات انديشيده‌ايم و از طرف ديگر سيستم امنيتي ما در حالت آماده باش است تا با كوچكترين اخلال در روند برگزاري انتخابات برخورد جدي كند. 

امريكا به دنبال استفاده از ظرفيت تروريستي منافقين
حسين نقوي حسيني، سخنگوي كميسيون امنيت ملي هم با اشاره به تأسيس دفتر منافقين در واشنگتن اظهار كرد:‌اين رفتار امريكايي‌ها دو حيله آنها را افشا كرد؛ نخستين حيله آنها در خصوص شعارهايي است كه درباره مبارزه با تروريسم سر مي‌دهند و عملا با پناه دادن به يك گروهك تروريستي ثابت كردند كه اين شعارها پوچ است. حيله دوم آنها در خصوص طرح موضوع مذاكره با ايران است كه از يك طرف براي مذاكره فشار مي‌آورند و از طرف ديگر با پذيرفتن گروهك منافقين عملا يك اقدام خصمانه عليه جمهوري اسلامي انجام دادند.
وي تأسيس دفتر از سوي گروهك منافقين در نزديكي كاخ سفيد را يك اعلام جنگ به ايران عنوان كرد و ادامه داد: البته امريكا نشان داده كه از گروهك‌هايي تروريستي نظير منافقين همواره مانند يك دستمال استفاده كرده و پس از اتمام كارش آنها را به گوشه‌اي خواهد انداخت. نمونه اين موضوع را مي‌توان در خصوص رفتار امريكا در قبال گروهك‌هايي نظير القاعده و طالبان به خوبي مشاهده كرد.
نقوي حسيني تصريح كرد: ايالات متحده هرگز نمي‌خواهد از ظرفيت‌هاي سياسي گروهك منافقين استفاده كند بلكه به دنبال بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي تروريستي اين گروهك است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار