کد خبر: 1237046
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۸
اداره کل استاندارد استان گلستان :
سید مهدی حسینی مدیرکل استاندارد گلستان از 320 بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی گلستان در 3 ماهه نخست سال 1403 خبر داد.

به گزارش جوان آنلاین :سید مهدی حسینی مدیرکل استاندارد استان گلستان در این خصوص گفت: بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی تحت پوشش و کنترل کالاهای تولید شده در واحدهای تولیدی، یکی از وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد ایران است که با هدف تامین ایمنی، حفظ و ارتقاء سلامت عمومی و بهداشت جامعه، حمایت از مصرف کنندگان و ایجاد رقابت سازنده بین تولید کنندگان محصولات داخلی انجام می شود.

حسینی افزود: در این راستا در 3 ماهه نخست سال جاری، 320 بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی استان انجام شد که 16 کارشناس فنی استاندارد در قالب تیم های یک یا دو نفره، در اجرای این امر دخیل بودند.
دبیر شورای استاندارد گلستان افزود: در 3 ماهه نخست سالجاری، 505 نمونه از واحدهای تولیدی تحت پوشش استان اخذ شده که تاکنون 474 قلم از این نمونه‌ها در آزمایشگاه‌های تایید صلاحیت شده همکار و آزمایشگاه‌های اداره کل مورد آزمون قرار گرفته است.
حسینی با اظهار این مطلب که: آزمون نمونه‌ها حاکی از انطباق 394 نمونه با استاندارد و مغایرت 80 نمونه با استاندارد ملی بود، گفت: به تولیدکنندگان فراورده‌های مغایر با استاندارد، تذکر و اخطار کتبی جهت رفع نواقص و ارتقاء کیفیت کالای تولیدی داده شده است.
برچسب ها: بازرسی ، فنی ، تولیدی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر