کد خبر: 1232140
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
بی‌بی‌سی فارسی نوشته که عبدالحمید با انتقاد از آنچه در رفح در جنوب غزه رخ می‌دهد، گفته که اسرائیل بدترین حمله را در شهر رفح انجام داده است و مردم فلسطین را با «بمب‌هایی سوزنده» هدف قرار می‌دهد. به گفته او این روند باعث شده است که «دنیا بر علیه اسرائیل شود

جوان آنلاین: عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جماعت مسجد مکی زاهدان با بازگشت از سفر ترکیه، پس از چند هفته نماز جمعه را در این مسجد اقامه کرد. ادعا شده بود این سفر درمانی است. 
اسماعیل‌زهی در اولین خطبه‌های نمازجمعه پس از بازگشت از ترکیه به موضوع جنگ غزه پرداخته و گفته که «خیر اسرائیل در صلح است»، چراکه با حملات اسرائیل علیه غزه «دنیا بر علیه اسرائیل شده است.»
بی‌بی‌سی فارسی نوشته که عبدالحمید با انتقاد از آنچه در رفح در جنوب غزه رخ می‌دهد، گفته که اسرائیل بدترین حمله را در شهر رفح انجام داده است و مردم فلسطین را با «بمب‌هایی سوزنده» هدف قرار می‌دهد. به گفته او این روند باعث شده است که «دنیا بر علیه اسرائیل شود. اکنون جنایت، قتل، کشتار و خونریزی را دنیا از هیچ کسی نمی‌پذیرد. هر کسی که حقوق انسان‌ها را نادیده بگیرد، به انسان‌ها و مردم رحم نکند همه مردم علیه او می‌شود». به نظر می‌رسد مدل انتقاد عبدالحمید از جنایات صهیونیست‌ها به شکلی است که او بیشتر نگران نظر افکار عمومی جهان در مورد اسرائیل است تا آنکه دلش برای مردم بی‌گناه رفح و سایر نقاط غزه بسوزد. اسماعیل‌زهی در مورد سفرش به ترکیه هم تأکید کرده که «درمانی» بوده و بیماری‌اش تشخیص داده شده و با دارو قابل درمان است. البته هنوز توضیحی داده نشده که بیماری او چه بوده که در داخل ایران امکان پیگیری آن نبوده و باید به ترکیه می‌رفته است!
برخی گمانه‌ها درمان را بهانه سفر تفریحی دانسته‌اند، برخی دیگر معتقدند این اقدام صرفاً برای القای احساس ناامنی در سیستم درمانی کشور و بی‌اعتمادی به کادر درمان ایران است. در حالی که گویا مشکل حادی هم نبوده و چنانچه خود گفته با دارو قابل درمان است. برخی گمانه‌ها هم می‌گوید عبدالحمید اسماعیل زهی در سفر به ترکیه دنبال ارتباطات سیاسی یا شاید امنیتی خاص بوده است. فی الحال هیچ کدام از گمانه‌ها تأیید نمی‌شود.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
0
0
کجای این سخنان مولاناعبدالحمیدمبنی بردلسوزی برای رزیم صیونستی اسراییل است!؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار