کد خبر: 1222418
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۵
یکی از روز‌های سال ۱۳۹۷ کارکنان بیمارستانی در جنوب تهران پلیس را از مرگ مشکوک پسری ۲۲ ساله با‌خبر کردند. با حضور پلیس در بیمارستان مشخص شد پسر جوان در جریان حادثه رانندگی مصدوم شده و بعد از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحت جانش را از دست داده‌است
 جلال ستوده

جوان آنلاین: اعضای خانواده‌ای، قاتل پسرشان را بدون هیچ قید و شرطی و به احترام شب‌های قدر بخشیدند. 
یکی از روز‌های سال ۱۳۹۷ کارکنان بیمارستانی در جنوب تهران پلیس را از مرگ مشکوک پسری ۲۲ ساله با‌خبر کردند. با حضور پلیس در بیمارستان مشخص شد پسر جوان در جریان حادثه رانندگی مصدوم شده و بعد از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحت جانش را از دست داده‌است. وقتی خانواده او به پلیس گفتند که راننده خودروی سواری پسرشان نریمان را به عمد زیر گرفته و حادثه خونین را رقم زده‌است بازپرس ویژه قتل تهران به همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران در محل حاضر شدند. همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی مأموران پلیس در جریان تحقیقات میدانی موفق شدند عامل حادثه را که مردی ۳۰ ساله به نام یوسف بود، شناسایی و دستگیر کنند. یوسف در جریان تحقیقات گفت که حادثه تصادف ناخواسته رقم خورده‌است. او گفت: لحظاتی قبل از حادثه خودروی سواری پرایدم را کنار دیوار ساختمان مسکونی پارک کردم. می‌خواستم به دنبال کارم بروم که پسری از پنجره خانه من را صدا کرد و خواست خودروام را بردارم. او گفت جایی که من پارک کرده‌ام، محل پارک خودروی آن‌ها است و من اجازه ندارم ماشینم را آنجا پارک کنم. بعد از آن پشت فرمان نشستم تا از آنجا بروم که دیدم پسر جوان خودش را به من رساند و سر پارک خودرو با من بحث کرد. خیلی زود سر این موضوع مشاجره‌مان شد و من در حال خارج شدن از پارک بودم که با او برخورد کردم و حادثه اتفاق افتاد. وقتی تحقیقات کارشناسی نشان داد که حادثه به صورت عمد رقم خورده‌است، یوسف بار دیگر مورد بازجویی قرار گرفت. او گفت من در حال پارک پرایدم بودم که نریمان شروع به مشاجره کرد و خواست پرایدم را از آنجا بردارم. من هم سر این موضوع کلافه شده‌بودم و زمانی که نریمان از راه رسید، کنترل رفتارم را از دست دادم و هنگام خارج شدن از پارک او را به عمد زیر گرفتم که حادثه اتفاق افتاد. 
با کامل شدن بررسی‌ها بازپرس یوسف را به اتهام قتل عمد مجرم شناخت و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد. در جلسه رسیدگی به پرونده و بعد از اینکه نماینده دادستان برای متهم درخواست صدور حکم شایسته کرد، اولیای‌دم به دادگاه گفتند که خواسته‌ای جز قصاص یوسف ندارند. مادر مقتول گفت پسرم به تازگی نامزد کرده‌بود و می‌خواستیم برایش جشن دامادی بگیریم که حادثه اتفاق افتاد. یوسف پسرم را به عمد به قتل رسانده‌است برای همین ما هم برایش درخواست قصاص داریم. 
متهم در دفاع از خود گفت از حادثه‌ای که اتفاق افتاده پشیمان است و از اولیای‌دم درخواست گذشت دارد. هیئت قضایی بعد از ختم جلسه وارد شور و یوسف به قصاص محکوم شد. رأی صادر شده با اعتراض متهم در دیوان عالی کشور بررسی شد، اما اعتراض وی پذیرفته نشد و رأی صادر شده تأیید شد. بعد از آن بود که رأی صادر شده برای اجرای حکم به شعبه سوم اجرای احکام دادسرای امور جنایی ارجاع شد. پس از آن بود که با تلاش قاضی شیما جعفرمحمدی، دادیار شعبه سوم سه جلسه برای ایجاد سازش برگزار شد. در دو جلسه اول اولیای‌دم گفتند که حاضر به گذشت نیستند، اما تلاش‌های قاضی جعفرمحمدی به ثمر نشست به طوری که اولیای‌دم در سومین جلسه بدون هیچ قید و شرط و به احترام شب‌های قدر از متهم گذشت کردند. بنابراین متهم از جنبه عمومی جرم محاکمه می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار