کد خبر: 1222030
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۰
ایران بیشتر روی توپ‌های شانسی بازی می‌کرد و امکان ارائه بازی تکنیکی روی چنین زمینی وجود نداشت. البته همین که ۳ امتیاز را کسب کرد برای ایران خوب بود تا با خیال راحت‌تری به مرحله بعد برود.

جوان آنلاین: ملی‌پوش پیشین فوتبال ایران گفت: ترکمنستان همین که تنها یک گل از ایران خورد نتیجه خوبی برایش بود.

مرتضی کرمانی مقدم در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی از عملکرد تیم ایران در دور برگشت مرحله مقدماتی جام جهانی برابر ترکمنستان اظهار کرد:، چون چمن مصنوعی بود شاهد بازی خوبی از هر دو تیم نبودیم البته ایران، چون همیشه در چمن طبیعی بازی می‌کند انتظار زیادی از آن نمی‌رفت که بازی خیلی خوبی را در چمن مصنوعی به نمایش بگذارد.

وی افزود: ایران بیشتر روی توپ‌های شانسی بازی می‌کرد و امکان ارائه بازی تکنیکی روی چنین زمینی وجود نداشت. البته همین که ۳ امتیاز را کسب کرد برای ایران خوب بود تا با خیال راحت‌تری به مرحله بعد برود.

کرمانی مقدم گفت: در این دیدار توپ به جای زمین بیشتر روی هوا بود و تیمی که قدرت سر زنی بهتری داشت برد با آن تیم بود که تصور می‌کنم قلعه‌نویی این مساله را به تیم تاکید کرده بود که دنبال توپ‌های سوم باشند. تیم ما از نظر سرزنی بهتر از ترکمنستان بود و حتی چند موقعیت روی دروازه حریف ایجاد کردیم که منجر به گل نشد. بعد از به ثمر رساندن گل هم بازیکنان، چون خیالشان راحت بود، در ضربات آخر دقت زیادی نمی‌کردند.

وی در ارزیابی از تیم ترکمنستان گفت: این بازی، چون در خانه خود و برابر تماشاگران بود انرژی مضاعفی داشتند و آمده بودند تا با کسب ۳ امتیاز بازی، دور رفت را جبران کنند که امکان‌پذیر نبود. به اعتقاد من همبن که یک گل از ایران خوردند نتیجه خوبی برای تیم ترکمنستان بود. تصور من بر این بود که نسبت به دور رفت گل‌های بیشتری وارد دروازه حریف کنیم که میسر نشد.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: یکی از نکات مثبت این دیدار حضور بازیکنان جوان در بازی دور برگشت بود که نشان می‌داد قلعه‌نویی به دنبال جوانگرایی در تیم است. این بازیکنان آینده فوتبال کشورمان هستند. سن برخی از بازیکنان بالاست و شاید در جام جهانی خیلی از این بازیکنان دیگر در تیم نباشند و باید به جوانان فرصت داد تا توانمندی خود را نشان دهند.

وی در پایان گفت: ترکمنستان تیمی نبود که جلوی ایران قد علم کند و ما باید برابر چنین تیم‌هایی بازیکنان را محک بزنیم. باید به فکر بازی‌های بعد که به مراتب سخت‌تر هستند، باشیم. اکثر بازیکنانی ما لژیونر و تکنیکی هستند و می‌دانند چگونه فوتبال بازی کنند. در مراحل بعد که بازی‌ها سخت‌تر می‌شوند وضعیت تیم مشخص می‌شود نه با چنین تیم‌هایی که از سطح فنی بسیار پایینی برخوردار هستند. ما حتی با بازیکنان ذخیره خود نیز ترکمنستان را شکست می‌دادیم.

برچسب ها: ایران ، ترکمنستان ، فوتبال
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار