کد خبر: 1221609
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۲

جوان آنلاین: عبدالرحیم انصاری، فعال رسانه در تلگرام نوشت:

‌‏چرا روسیه داعش را مقصر نمیداند؟

آنچه در روسیه اتفاق افتاد یک برنامه آمریکایی - اسرائیلی بود که احتمالا با همکاری عناصر اطلاعاتی اوکراین و تروریست‌های داعشی به اجرا درآمد و هدفی جز برداشتن تمرکز پوتین از اوکراین، مشغول کردن روس‌ها به امنیت داخلی شان و نیز پرت کردن حواس ملت‌ها از جنایات اسرائیل در غزه نداشت. ضمن اینکه حادثه اخیر را میشود به یک نوع تهدید و خط نشان تعبیر کرد که مثلا اگر در اوکراین به پیشروی‌ها ادامه دهید، امنیت از مردم شما سلب خواهد شد!

روسها، اما از همان ابتدا بیش از همه‌ی حدس و گمان‌هایی که مطرح میشد، انگشت اتهام را سوی اوکراین گرفتند و تلاش کردند نقش داعش در این اتفاق تروریستی را کمرنگ جلوه دهند. آن‌ها ضمن اینکه برخلاف میل آمریکا نمیخواهند تمرکزشان از اوکراین برداشته شود، داعشی‌ها را نیز ابزار دست ایالات متحده میدانند که هر سری یک جا ماموریتی را برای آمریکا و اسرائیل به اجرا در می‌آورد و هر حادثه تروریستی را به نفع آن‌ها بر عهده میگیرد!

لذا تحلیل بنده این است که روسیه با محکوم کردن اوکراین که اتفاقا آن را جبهه اصلی نبرد با آمریکا و ناتو میداند، این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و با این بهانه، حق حملات سنگین‌تر و تصرف سرزمین‌های بیشتر را برای خود محفوظ خواهد داشت.

این درست همان چیزی است که اتفاقا حرکت تروریستیِ اخیر برای کاهش حجم آن طراحی شده بود تا روسیه را از پیروزی در جنگ تعیین کننده اوکراین که سرنوشتش به سرنوشت نظم جدید جهانی گره خورده باز دارد، اما روس‌ها ظاهرا بازی نخورده اند و همانطور که گفته شد، از ابتدا انگشت اتهام را نه به سوی داعش، که به سوی اوکراین گرفتند و گاهی نیز تلویحا مواضع متناقض آمریکا را زیر سوال میبرند!

برچسب ها: روسیه ، داعش ، غزه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار