کد خبر: 1221521
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۰

جوان آنلاین: کانال تلگرامی آن چه که باید در مورد ایالات متحده امریکا دانست در مطلبی به موضوع فراحزبی بودن حمایت از اسرائیل اشاره کرد و به نقل از سی ان ان نوشت:

جان‌کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در ارزیابی گفت وگوی ویدئویی بنیامین نتانیاهو که فقط با نمایندگان جمهوریخواه سنای آمریکا انجام شد، گففته است که نخست وزیر اسرائیل می‌تواند خودش تصمیم بگیرد که هر کجا که می‌خواهد صحبت کند، اما من فکر می‌کنم مهم است که به یاد داشته باشیم که حمایت از اسرائیل، یک موضوع دیرینه فرا حزبی در این کشور بوده است.

این حمایت دیرینه فرا حزبی نشان‌دهنده حمایت گسترده‌ای است که مردم اسراییل می‌دانند می‌توانند از سوی مردم آمریکا روی آن حساب باز کنند. بسیار حائز اهمیت است که در تصمیمات و اقدامات خود چنان رفتار کنیم که این حمایت، همچنان فرا حزبی باقی بماند.

بنیامین نتانیاهو در پی انتقادات شدیدی که چاک شومر رهبر دموکرات‌های مجلس سنا پیشتر از وی کرده بود، اقدام به برگزاری یک جلسه ویدئویی با سناتور‌های جمهوریخواه کرد.

این در حالی است که انتقاد شدید چاک شومر از نتانیاهو با مخالفت‌های قانونگذاران جمهوریخواه در آمریکا و واکنش تند گروهی از مقام‌های اسرائیلی مواجه شده است.

یکی از سخنگویان چاک شومر با بیان اینکه رهبر اکثریت مجلس سنای ایالات متحده با درخواست بنیامین نتانیاهو برای برگزاری یک جلسه آنلاین ویدئویی و گفتگو با سناتور‌های دموکرات آمریکایی مخالفت کرده است، گفته است که درخواست نخست وزیر اسرائیل به این دلیل از سوی شومر رد شده است که این سناتور آمریکایی اعتقادی به انجام چنین گفتگو‌هایی به صورت حزبی ندارد.

برچسب ها: حمایت ، آمریکا ، اسرائیل
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار