کد خبر: 1219816
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۰
معاون سیاسی قوه قضائیه گفت: توقیف کشتی امریکایی در زمینه شکایت بیماران پروانه‌ای بوده‌است. 

جوان آنلاین: معاون سیاسی قوه قضائیه گفت: توقیف کشتی امریکایی در زمینه شکایت بیماران پروانه‌ای بوده‌است. 
ناصر سراج، روز شنبه در حاشیه درختکاری در اراضی جلگه‌ای جنگلی نوشهر به توقیف کشتی امریکایی در زمینه شکایت بیماران پروانه‌ای اشاره کرد و افزود: بابت خسارت این بیماران، کشتی نفتکش امریکایی ضبط و با فروش نفت خسارت به ذینفعان پرداخت خواهد شد. 
معاون سیاسی قوه قضائیه در ادامه گفت: اموال بابک زنجانی در خارج از کشور شناسایی و به کشور برگردانده شد. 
وی خاطر نشان کرد: پرونده بابک زنجانی از سال ۱۳۹۴ به بعد مطرح شده‌است و قسمتی از اموال وی که در ایران بود، ضبط و در خارج از کشور نیز شناسایی شد و بیش از حدی که وی بدهکار بود، اموالش حتی با احتساب تورم شناسایی و وارد کشور شد. وی در بخش دیگری با تأکید بر ضرورت حفاظت از عرصه‌های طبیعی کشور یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اهمیت ویژه‌ای بر حفظ عرصه‌های طبیعی قائل هستند و ما باید کار ویژه‌ای را انجام بدهیم. این مقام مسئول، با بیان اینکه ۹۵۳ قطعه اراضی جلگه جنگلی در استان مازندران و سه شهرستان آن وجود دارد، گفت: این اراضی که به ۱۰ هکتاری معروف هستند، تعدادی از آن‌ها مورد تعرض قرار گرفتند. سراج با بیان اینکه کاربری برخی از این اراضی جلگه جنگلی به مسکونی تغییر داده شده‌است، یادآور شد: در یکی از این قطعات ۶۴ دستگاه ویلای غیر مجاز احداث شده بود و ارزش هر یک از این ویلا‌ها ۱۰۰ میلیارد تومان بوده‌است. معاون قوه قضائیه با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه در آذر ماه دستور بررسی این پرونده را صادر کرده‌بود، ادامه داد: تمامی افرادی که در این پرونده مدخل بودند، شناسایی شدند و ابعاد آن بررسی شده‌است. 
سراج ادامه داد: قوه قضائیه چندین پرونده مهم دارد که در حال رسیدگی آن است. سراج با اشاره به نظارت و بازرسی شخص رئیس قوه قضائیه از گمرکات ادامه داد: تقریباً ۷۰ تا ۸۰ درصد مشکل اموال تملیکی موجود در گمرکات نیز رفع شده‌است. وی از دستگیری فرد و شرکتی که هزاران میلیارد تومان بدهی داشت، خبر داد و افزود: این فرد دستگیر شده و اکنون در زندان به سر می‌برد.

برچسب ها: امریکا ، کشتی ، قوه قضائیه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار