کد خبر: 1212842
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۵:۴۰
گرامیداشت یاد حضرت زینب (س) در شبکه‌های اجتماعی
وجود مقدس زینب کبری (س) از آن شخصیت‌های استثنایی و بی‌نظیری هستند که در امتحان سخت عاشورا تا وسط بلا آمدند و تا آخر هم ایستادند و بار اسارتش هم کشیدند و ذره‌ای نسبت به سیدالشهدا نه کوتاهی کردند نه تردید و شک، بلکه اهل یقین و تصدیق و همراهی بودند. 
جوان آنلاین: با فرارسیدن پانزدهم ماه رجب سالروز ارتحال حضرت‌زینب (س) کاربران شبکه‌های اجتماعی در توئیت‌هایی از عظمت حضرت زینب، رنج‌ها و بلایایی که بر سر ایشان گذشت، نوشتند و همچنین حضرت‌زینب را الگویی برای زن مقاوم و مبارز مسلمان دانستند و در وصف رشادت‌های عمه‌سادات در صحرای عاشورا و روشنگری‌های ایشان پس از شهادت امام‌حسین (ع) و یاران با وفایشان نوشته‌هایی را به اشتراک گذاشتند. فعالان شبکه‌های اجتماعی همچنین در این روز از مدافعان حرم حضرت زینب (س) نیز یاد کردند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران را مرور خواهیم کرد. 
 
 
 حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی میرباقری:
وجود مقدس زینب کبری (س) از آن شخصیت‌های استثنایی و بی‌نظیری هستند که در امتحان سخت عاشورا تا وسط بلا آمدند و تا آخر هم ایستادند و بار اسارتش هم کشیدند و ذره‌ای نسبت به سیدالشهدا نه کوتاهی کردند نه تردید و شک، بلکه اهل یقین و تصدیق و همراهی بودند. 
 نسیم سحری:
زینب، عصاره عاشوراست... زینب یعنی، اگر نمی‌توانی برای امامت جانت را بدهی، برایش رسانه باش... بی‌هراس از بلندی شمشیرها، حقانیت عشق را به تصویر بکش... #زینب_کبری
 جواد شاملو:
بعد از عاشورا، یک‌سال بیشتر دوام نیاورد حضرت زینب. او شهیده است به همان منطق که دختر سه ساله شهیده است. سلام‌الله علیهما. 
 محمدحسین پیریائی:
آنکه مبهوت زصبرش شده ایوب صبور | معدن صبـر به صحرای بلا، زینب بـود | آنکه بعد از شَهِ لب تشنه به هنگام بلا | قد علم کرد به میـدان وفا زیـنب بـود. وفات حضرت زینب‌الکبرى (س) اسوه صبر و وفا بر شیعیان و رهروانش تسلیت باد. 
 فاطمه محمدی:
‏خداوند می‌خواست به انسان ثابت کند که انسان می‌تواند مقام امام را نداشته باشد و حتی از نظر جسمی هم لطیف‌تر از مرد باشد، اما دوش به دوش امام معصوم قدم بردارد و پا به پای امام عصرش جهاد کند. پس بزرگ‌ترین بار عالم را روی دوش یک زن گذاشت، زنی که هیچ کس برای او ادعای عصمت نداشت. 
 سیدعطاالله مهاجرانی:
روز پانزدهم ماه رجب روز ارتحال زینب کبرى سلام الله علیهاست. او در شکیبایى و سلطنت بر کلمات همانند پدرش امیرمؤمنان بود. وقتى سخن مى‌گفت، حاضران مى‌گفتند: کلام على! ما همچنان در اول وصف زینب مانده‌ایم و در بدایت شناخت او هستیم. یاد باد زیارت زینبیه در دمشق، در قاهره! زیبا و جذاب.
 محمدمهدی معنوی:
زینب‌کبری (س): «فَکد کیدک وَاسْعَ سَعْیک و ناصِبْ جُهْدَک فوالله لا تمحُو ذکرنا و لا تُمیتُ وَحْینا» (مقتل‌الحسین مکرم، ص ۴۶۴) «ای یزید (لعنت الله‌علیه) هر چه می‌توانی نقشه بکش و تلاش کن و بکوش، به خدا سوگند یاد ما محو شدنی نیست و وحی ما را هم نمی‌توانی از میان برداری.»
 سیدمحمدامین موسوی:
زن دیده‌ای از همه شهر مردتر؟ | از هرچه مرد عشق بیابان نورد‌تر | زن دیده‌ای در سخنش برق ذوالفقار؟ | در بند و سربلند، اسیری امیر وار | شد پیش حق دلیل مباهات اهل‌بیت | آن لحظه که بنت علی گفت ما رأیت | با ما رأیت بندگی‌اش را تمام کرد | حمدی نشسته خواند و دو عالم قیام کرد.
 کاربری با نام «سعیده»:
هیهات که دین من پر باشد از الگو‌های نابی مثل تو و من چنین گدا زندگی کنم. هیهات که تو مثل من زن باشی... همسر باشی... مادر باشی... و به خاطر امام داریت لقب شریکه‌الحسین بگیری و من اینگونه در برابر امام زمانم منفعل باشم؟ هیهات! #زینب_کبری
 احسان تقدسی:
اگر نبودند حاج قاسم سلیمانی و یارانش امروز حرم حضرت زینب (س) را باید در عکس‌ها جست‌وجو می‌کردیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار