کد خبر: 1208331
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
حج و زیارت استان تهران از لغو پرواز‌های عمره بازه زمانی ۱۳ تا ۱۷ دیماه خبر داد و اعلام کرد: اطلاع رسانی پرواز‌های ۱۸ دیماه به بعد متعاقباً انجام خواهد شد.

جوان آنلاین: حج و زیارت استان تهران اعلام کرد: به‌دلیل عدم دریافت مجوز‌های پروازی توسط شرکت هواپیمایی، تمام پرواز‌های عمره از تاریخ ۱۳ تا ۱۷ دیماه (۵ روز اول عملیات) لغو می‌شود.

به گزارش تسنیم، با توجه به اهمیت موضوع و شرایط موجود، به کارگزاران تأکید می‌شود، نسبت به اطلاع رسانی مناسب به زائران در این خصوص اقدام کنند. هرگونه اطلاع رسانی در خصوص پرواز‌های ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ به بعد و اعزام زائرین کاروان‌های لغو شده متعاقباً اعلام خواهد شد.

دیروز سخنگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که به محض دریافت مجوز ورود هواپیما‌های ایرانی به آسمان عربستان، آماده از سرگیری سفر‌های عمره مفرده هستیم، گفته بود: پرواز‌ها لغو یا ابطال نشده و این آمادگی در سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هما و فرودگاه‌های کشور وجود دارد که به محض اخذ مجوز ورود به آسمان عربستان، پرواز‌ها انجام شود.

قربانعلی افزود: مجوز ورود به فضای کشور عربستان سعودی در ایام به غیر از حج تمتع پیچیدگی‌ها و شرایط خاص و ویژه‌ای دارد و ما زیرساخت‌های تخصصی و فنی را آماده کرده ایم و هیچ مشکلی از این بابت نداریم.

وی تصریح کرد: برخلاف برخی گفته ها، موضوعاتی، چون ضمانت نامه یا انتقال پول وجود ندارد و شرایط کنونی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که در حال رفع و رجوع آن هستیم و با توجه به اینکه اگر این پرواز‌ها لغو شوند، عمره گذاران و حجاج سال آینده بیش از همه متضرر خواهند شد، از رسانه‌ها تقاضا می‌کنم از درج اخبار غیر رسمی و گمانه زنی‌ها برای جلوگیری از ملتهب شدن فضای بین دو کشور پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: به محض دریافت مجوز، پرواز‌ها برای انتقال حداقل ۳۰ هزار زائر ایرانی از ۱۱ فرودگاه کشور به عربستان از سر گرفته خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار