کد خبر: 1189021
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004zJl
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۲
سردار کمالی؛
مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح از اعطای ۳۴ مشوق خدمتی به مشمولانی که قبل از خدمت مهارت کسب کنند خبر داد.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از مهر، سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح در دومین نکوداشت مدیران و خانواده مهارت آموزی که صبح امروز ۱۰ مهرماه برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیکاری و مشکل اشتغال جوانان یکی از معضلات و بحران‌های کشور ما هست و نیرو‌های مسلح با توجه به توان و ظرفیتی که دارند، هرکجا که مشکل و بحرانی وجود داشته ورود پیدا می‌کنند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح افزود: سربازی گذرگاهی هست که جوانان ذکور کشور باید از این گذرگاه عبور کنند و سپس وارد جامعه شوند.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۳۵۰ هزار نفر از جوانان ذکور جامعه وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند و همین تعداد نیز از نیرو‌های مسلح خارج می‌شوند گفت: جوانانی که وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور به نیرو‌های مسلح کمک می‌کنند و در همین راستا باید بتوانند کاری را نیز در این دوران ۲ ساله خدمت خود یاد بگیرند.

سردار کمالی تاکید کرد: در این راستا با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا قرار شد سربازان در طول دوران خدمت سربازی مهارتی را کسب کنند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با اشاره به تشکیل قرارگاه مهارت آموزی برای مهارت آموزی سربازان گفت: نیرو‌های مسلح در همین راستا قرارگاهی را تحت عنوان قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با ۲ هدف تشکیل دادند.

وی تاکید کرد: اگر جوانان ما مهارت داشته باشند باوجود اینکه اشتغال در کشور یکی از مشکلات اصلی هست، داشتن مهارت کمک می‌کند که جوانان ما به اشتغال برسند؛ پس اولین هدف و مأموریت ما این هست که به جوانان مهارت را آموزش دهیم.

سردار کمالی ادامه داد: به پاس این ۲ سال خدمت که سربازان وظیفه طی می‌کنند، کمک خواهیم کرد جوانان به اشغال برسند و در همین راستا نقشه راهی ۵ ساله را طراحی کردیم.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح با بیان اینکه نیرو‌های مسلح در ابتدای کار تمامی سازمان‌هایی که متولی مهارت امروزی و اشتغال بودند را مشخص کرد که بیش از ۳۴ دستگاه شناسایی شد و امروز در حال فعالیت هستند گفت: با ۲۶ سازمان تفاهم نامه امضا شده و در سند ملی مهارت آموزی سربازان تمامی دستگاه‌هایی که دخیل هستند و وظایفی دارند تعیین شده‌اند.

وی ادامه داد: حدود ۷۹ اقدام برای دستگاه‌ها مشخص شده که بایستی اقدامات لازم را انجام دهند تا مهارت آموزی در نیرو‌های مسلح تحقق پیدا کند.

سردار کمالی بیان کرد: بالغ بر ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار سرباز را تا به امروز آموزش داده‌ایم و به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیز توانسته‌ایم گواهینامه مهارتی دهیم.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح افزود: امسال بنا داریم که همه دانشجویان و دانش آموزان را تحت پوشش آموزش‌های مهارتی قرار دهیم و در همین راستا اعلام کرده‌ایم که تمامی مهارت آموختگان را تخت پوشش قرار خواهیم داد تا دانشجویانی که می‌توانند فعالیت‌های لازم را انجام می‌دهند مشوق‌هایی را دریافت کنند.

وی ادامه داد: کسری خدمت، انتخاب سازمان محل خدمت، ۱ ماه مرخصی تشویقی، ۱ درجه بالاتر، استفاده از سربازان به عنوان مربی و کمک مربی و … را به عنوان مشوق برای افراد مشمولان مهارت دیده در نظر گرفته‌ایم.

سردار کمالی با بیان اینکه ۳۴ مشوق برای افراد مهارت دیده در نظر گرفته شده است گفت: امسال سراغ آموزشگاه‌های آزاد خواهیم رفت و مذاکراتی آغاز شده که امید است آموزشگاه‌های آزاد پای کار آیند تا بتوانیم خدمات خوبی را برای سربازان فراهم کنیم.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح بیان کرد: تنوع مهارت‌های آموزشگاه‌های آزاد، کیفیت و نیاز سربازان به رشته‌های آموزشگاه‌های آزاد موضوعی بسیار مهم است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار