کد خبر: 1188861
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵
مقامات ارشد امنیتی رژیم صهیونیستی امروز در حالی مجدداً تشکیل جلسه دادند که ایتامار بن گویر، وزیر امنیت عمومی مجدداً به این نشست دعوت نشد.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از تسنیم، عدم دعوت نخست وزیر رژیم صهیونیستی از ایتامار بن گویر، وزیر امنیت عمومی در نشست کابینه امنیتی بار دیگر حاشیه ساز شده است. علی رغم تمایل بن گویر برای شرکت در نشست‌های کابینه امنیتی این برای سومین بار پیاپی است که این وزیر افراطی به جلسه سران امنیتی رژیم صهیونیستی دعوت نمی‌شود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، هرتسی هالوی، فرمانده ارتش، یوآو گالانت، وزیر جنگ، رونن بار، رئیس شین و گروهی از ژنرال‌های ستاد مشترک ارتش این رژیم در این نشست حضور داشته اند.

در همین زمینه دو عضو حزب لیکود باعث شده رسانه‌ها گمانه زنی‌هایی درباره افزایش اختلافات میان نتانیاهو و بن گویر انجام دهند. یکی از منابع نزدیک به نتانیاهو تایمز اسرائیل اعلام کرده حضور بن گویر در نشست‌های امنیتی دردسرساز است، او معمولاً خواستار اتخاذ تصمیماتی رادیکال درباره شهرک نشین و اوضاع کرانه باختری می‌شود. این عضو حزب لیکود هرگونه جلسه امنیتی که بن گویر در آن شرکت کند را یک «بازی کودکانه» توصیف کرد. همچنین یکی از نمایندگان حزب لیکود نیز مدعی شده بن گویر در این جلسات خواستار اتخاذ تصمیماتی است که چهره اسرائیل را در فضای بین المللی تخریب می‌کند!

در همین راستا برخی رسانه‌ها نیز از قول نتانیاهو اعلام کرده اند که نخست وزیر رژیم صهیونیستی به بن گویر اعتماد ندارد و می‌ترسد بن گویر تصمیمات نشست‌های امنیتی را در رسانه‌ها افشا کند.

در پی انتشار چند گزارش در این مورد، دفتر نتانیاهو با انتشار بیانیه‌ای ضمن رد کردن وجود اختلاف میان نخست وزیر و وزیر امنیت عمومی این رژیم، اعلام کرده که موضوع این نشست تهدیدات ناشی از ایران بوده و، چون هیچ موضوع داخلی در دستور آن قرار نداشته بن گویر به آن دعوت نشده است. این در حالیست که در کابینه‌های پیشین نتانیاهو وزرای امنیت عمومی همواره به نشست‌های امنیتی دعوت می‌شدند.

همچنین در ماه‌های اخیر گمانه زنی‌هایی درباره احتمال اینکه وزیران جناح راست افراطی از جمله ایتامار بن گویر و بتصلائل اسموطریچ، وزیر دارایی به طور کلی از کابینه اخراج شوند و بنی گانتس، وزیر جنگ سابق جای آن‌ها را بگیرد افزایش یافته است.

بن گویر و اسموطریچ در ماه‌های اخیر نتانیاهو را تهدید کرده اند که اگر برای عادی سازی روابط با عربستان سعودی به فلسطینیان امتیاز سرزمینی بدهد از ائتلاف خارج خواهند شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار