کد خبر: 1187415
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
خط و نشان سرلشکر باقری برای دشمنان
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح تأکید کرد دست نیروهای مسلح بر ماشه است تا دشمنی دوباره جرئت نکند کشور را تهدید کند و به آن‌ها می‌گوییم «فکر تجاوز به ایران را کنار بگذارید».

به گزارش تسنیم، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در آیین عهد سربازی نیرو‌های مسلح در مسجد جمکران اظهار داشت: افتخار می‌کنیم در چنین روزی و در چنین مکانی مقدس با امام زمان خود عهد و پیمان ببندیم و همه‌ساله این مراسم در نیرو‌های مسلح برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا موجب حرکت جامعه به‌سمت آرمان‌های موردنظر امام و شهدا و در نهایت تحقق آرمان‌های اسلام عزیز می‌شود، افزود: ایثار و گذشت ملت نشان از استمرار حرکت‌شان در مسیر امام زمان (عج) است و با توکل و عنایت به امام زمان (عج) و وعده‌های الهی است که در مسیر مقاومت از هیچ قدرتی ترس ندارند.
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه حرکت امام (ره) در مسیر زمینه‌سازی برای ظهور امام عصر (عج) بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای فراهم‌سازی زمینه‌های ظهور در تلاش است و امروز به برکت انقلاب، نیرو‌های بسیاری برای سربازی در مکتب اسلام تربیت شده‌اند. نیرو‌های مسلح ما از شهدای دفاع مقدس و شهدای کربلا الگوبرداری کرده‌اند و فداکارانه در تمام میدان‌ها می‌ایستند و می‌جنگند و امید به شهادت دارند. وی با بیان اینکه ملت ایران در ۴۵ سال گذشته نشان دادند که امتی وفادار برای امام زمان خواهند بود، یادآور شد: این ملت در ۴۵ سال گذشته از هیچ قدرتی نهراسیده‌اند و در تمام میدان‌های انقلاب با قدرت حضور داشته‌اند و پشت انقلا‌ب بوده‌اند.
اقتدار امروز ایران بی‌نظیر است
عضو شورای عالی امنیت ملی با ابراز اینکه انقلاب ا‌سلامی ایر‌ان گامی اساسی برای ظهور امام زمان خواهد بود، اضافه کرد: این انقلاب زمینه‌ساز تربیت نیرو‌های صالح برای سربازی امام زمان خواهد بود و ثمره این انقلاب را در دفاع مقدس، دفاع از حرم و امنیت ایران شاهد بوده‌ایم.
سرلشکر باقری با تأکید به اینکه امام زمان به سربازانی مجاهد و پای کار نیاز دارند، خاطرنشان کرد: اگر قرار بود امام زمان به‌تن‌هایی قیام کنند، امامان قبل از او این کار را می‌کردند، پس این قیام منتظر شکل‌گیری نیرو‌های مسلح مقتدر است و نیرو‌های مسلح ایران این افتخار را دارد که در این مسیر گا‌م برمی دارد. وی با بیان اینکه گام نیرو‌های مسلح ایران بی‌نظیر و مقدس است، تصریح کرد: نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران در مسیر دفاع از کشور گام برمی‌دارد که گامی در مسیر سربازی امام عصر (عج) است؛ امروز جمهوری اسلامی ایران اقتداری بی‌نظیر دارد.
جرئت تجاوز را از دشمنان گرفته‌ایم
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: اگر روزی دشمنان جرئت می‌کردند به ایران تهاجم نظامی کنند و ما نگران خوزستان و اهو‌از بودیم، اما امروز بحمدا‌لله با قدرت و اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایر‌ان، دشمنان دیگر جرئت تهاجم و تجاوز را ندارند و موجب شده است حتی فکر این کار هم را کنار بگذارند. وی با بیان اینکه امروز امنیت ایران با وجود تلاش دشمنان و با فتنه‌افکنی و توطئه بی‌نظیر است، متذکر شد: در روز‌های گذشته وعده داده بودند که ایران را به آشوب می‌کشیم و تلاش کردند در کشور اغتشاش دوباره کنند، اما با هوشیاری ملت ایران و پایمر‌دی نیروهای مسلح توطئه آن‌ها خنثی شد.
دست نیرو‌های مسلح روی ماشه است
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با اشاره به سخنان رهبر انقلاب گفت: امروز ارتش، سپاه پاسداران، فراجا و بسیج قهر‌مان با پشتیبا‌نی وزارت دفاع بدنه یکپار‌چه‌ای را برای دفاع از ایر‌ان تشکیل داده‌اند و بستر امنیت کاملی را در کشور شاهدیم که مقدمه‌ای برای قیام امام زمان (عج) خواهد بود. ما امروز گرد‌هم آمدیم تا عهد ببندیم بر اینکه راه دفاع مقدس را ادامه می‌دهیم، راه شهیدان و جانبازان عزیزمان را ادامه می‌دهیم، در این مکام مقدس عهد می‌بندیم که توان دفاعی کشور را روز به روز بالاتر ببریم و آمادگی خود را حفظ کنیم و ا‌رتقا دهیم.
سرلشکر باقری گفت: مقام معظم رهبری انتظار فرج را به‌عنوان آماده‌باش تعبیر کرده‌اند، آماده‌باش برای ما نیرو‌های مسلح مفهوم آشنایی است یعنی هر لحظه دست‌مان بر ماشه و چشم‌مان روی صفحه رادار و تجهیزات شناسایی و اطلاعاتی‌مان است تا اینکه توطئه‌ای کشور را تهدید نکند و دشمنان هوس و طمع تهاجم و تخریب امنیت ما را پیدا نکنند و به آن‌ها می‌گوییم «فکر تجاوز به ایران را کنار بگذارید».
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با اعلام اینکه ما عهد می‌بندیم؛ عهدی ناگسستنی، عهدی دائمی و پایدار، عهدی محکم، الهی و قرآنی بر اینکه حداکثر تلاشمان را برای اینکه از زمره صالحان باشیم و از جمله یاران امام زمان قرار بگیریم، تأکید کرد: عهد می‌بندیم که با دشمنان اسلام سازش نکنیم و مقابل آنان بایستیم و راه شهیدانمان را ادامه بدهیم، از مستضعفان و مظلومان دفاع کنیم و در مسیر ارزشمند گام دوم انقلاب اسلامی که رهبر انقلاب ترسیم کرده‌اند با تمام توان حرکت بکنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار