کد خبر: 1187345
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۶
نائب رئیس انجمن جراحی پلاستیک ایران، از فعالیت غیرقانونی پیج‌های جراحی زیبایی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، سید نجات حسینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان اظهار کرد: حدود ۶۰۰۰ پیج شامل پزشکان با صلاحیت و فاقد صلاحیت کافی و یا افراد غیر پزشک (مداخله‌گران) وجود دارد که به انجام تبلیغات برای انجام اعمال جراحی‌های زیبایی می‌پردازند.

وی با عنوان این مطلب که واحد کنترل نظارت نظام پزشکی به ۱۲۰۰ مورد از سایت‌های پزشکان تذکرات آئین نامه‌ای داده است، افزود: متأسفانه اکثر سایت‌های مجازی غیر پزشک هستند (مداخله گران) که دلالی اعمال زیبایی را انجام می‌دهند و این‌ها را باید پلیس فتا مدیریت کند.

نایب رئیس انجمن جراحی پلاستیک ایران گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه پزشکی کشور وجود دارد، راه افتادن موج زیبایی است که اغلب افراد تمایل به انجام عمل‌های زیبایی دارند که بعضاً شاید نیازی به انجام نباشد و خیلی از این افراد فریب همین تبلیغات دلال‌ها را خورده اند.

حسینی بیان کرد: با وجود تمایل به انجام عمل‌های زیبایی یکی دیگر از مشکلات، ورود افراد غیر فوق متخصص به انجام عمل‌های زیبایی مانند لیفت ابرو و لیپوساکشن و ... است که حتی در برخی موارد می‌تواند جان بیمار را به خطر بیندازد.

وی اظهار کرد: متأسفانه برخی از افراد غیر فوق تخصص و دلال‌ها جهت انجام عمل‌های زیبایی حتی در فضای مجازی نیز شروع به تبلیغ می‌کنند و مشاهده شده در برخی موارد حتی بیمار پس از انجام عمل توسط این افراد به دلیل وخامت حال در آی سی یو بستری می‌شود و یا عصب ابرو فرد قطع شده و برخی مشکلات دیگر که حتی می‌تواند غیرقابل جبران باشد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک عنوان کرد: توصیه ما این است که افراد قبل از انجام عمل‌های زیبایی حتماً با مراجعه به منابع معتبر مانند سایت نظام پزشکی، از پزشک خود مطمئن شوند و ارگان‌هایی مانند پزشکی قانونی، نظام پزشکی و…، که توانایی شناسایی افراد غیر فوق تخصص و دلال‌ها را که با جان مردم سروکار دارند به این قضیه ورود کرده و آن‌ها را به عنوان پیج‌ها و کلینیک‌های تقلبی معرفی کنند تا سلامت جامعه دچار مشکل نگردد.

وی افزود: جهت انجام عمل زیبایی لازم است که فرد سه سال در دوره فوق تخصصی، تحصیل کند تا بتواند فردی مناسب برای انجام جراحی پلاستیک و زیبایی باشد و فقط به این افراد جراح فوق پلاستیک می‌گویند. اما مردم متوجه فریب تبلیغات باشند که پزشکی خود را متخصص پلاستیک معرفی می‌کند که در واقع در طی این ۳۵ سال همچنین رشته‌ای نداریم.

حسینی گفت: متأسفانه مشاهده می‌شود حتی برخی افراد غیرمتخصص که با سلامت افراد بازی می‌کنند مشخصات خود را نیز به بیمار، اشتباه می‌گویند و وقتی فرد دچار عوارض عمل زیبایی می‌شود و به پزشکی قانونی مراجعه و نام فرد را می‌گویند، با مشخصات فردی که عمل را انجام داده تطابق ندارد و نشان می‌دهد که ویزیت و جذب بیمار توسط دلال انجام شده و عمل هم توسط تکنسین صورت گرفته و یک جراح فقط پرونده‌ها را مهر زده است؛ لذا توصیه می‌شود که افراد حتماً مراقب این دلال‌های غیر متخصص باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار