کد خبر: 1185999
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004yX1
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰

کابینه رژیم صهیونیستی قصد دارد قانونی را تصویب کند که به پلیس این رژیم اجازه نصب دوربین‌های تشخیص چهره در اماکن عمومی را می‌دهد؛ چیزی که امکان و احتمال برخورد تل‌آویو با معترضان را بیشتر می‌کند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین پیش از پرواز به سوی نیویورک درباره برنامه مخالفان خود برای برگزاری راهپیمایی در امریکا، آن‌ها را به همدستی با تشکیلات خودگردان فلسطین و ایران متهم کرد.
به گزارش ایسنا، روزنامه معاریو نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل قبل از سوار شدن به هواپیما برای رفتن به نیویورک گفت: «محل دیدار با جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا اهمیتی ندارد، مهم موضوع و محتوای دیدار است.»
نتانیاهو گفت: «من به مجمع عمومی سازمان ملل می‌روم تا نماینده اسرائیل در مقابل کشور‌های جهان باشم و با تعدادی از رهبران جهان از جمله بایدن دیدار کنم. با بایدن درباره مسائل زیادی و در رأس آن ایران و گسترش دایره عادی‌سازی روابط صحبت خواهم کرد.»
وی گفت: همچنین با صدراعظم آلمان، رئیس‌جمهور اوکراین، رئیس‌جمهور ترکیه و تعدادی از رهبران دیگر آسیا، اروپا و آفریقا دیدار خواهم کرد. نتانیاهو افزود: در اوایل سفرم به کالیفرنیا می‌روم تا با ایلان ماسک دیدار و درباره هوش مصنوعی با او صحبت کنم. من با او برای سرمایه‌گذاری در اسرائیل در سال‌های آینده همکاری می‌کنم.
درحالی که قرار است نتانیاهو به جای کاخ سفید در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با بایدن دیدار کند، سایت روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش کرد که سفر نتانیاهو به امریکا هشت روز طول می‌کشد. منابعی در امریکا و اراضی اشغالی به روزنامه هاآرتص گفته‌اند، قرار است بایدن از نتانیاهو در دیدارشان در نیویورک سؤال کند که تا چه حد آماده توافق امریکا- عربستان- رژیم صهیونیستی است و اینکه آیا کابینه وی می‌تواند اقداماتی را به نفع فلسطینی‌ها اتخاذ کند. در دفتر نتانیاهو امیدوار بودند که این دیدار در کاخ سفید برگزار شود حتی تعدادی از مشاورانش بر این مسئله اصرار کردند، اما دولت بایدن تصمیم گرفت این دیدار در نیویورک برگزار شود. یک روز بعد از دیدار نتانیاهو و بایدن، بایدن با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در کاخ سفید دیدار خواهد کرد.
منابع می‌گویند نگرانی‌ها در دولت امریکا درباره اینکه واقعیت سیاسی در اراضی اشغالی به دلیل مواضع افراطی وزرای کابینه نتانیاهو درباره مسئله فلسطین به تلاش دیپلماتیک با عربستان آسیب می‌زند، رو به افزایش است. نتانیاهو به تظاهرکنندگان علیه طرح کابینه‌اش برای تضعیف قوه قضائیه در نیویورک حمله کرد و آن‌ها را با سازمان آزادیبخش فلسطین، ایران و دیگر «دشمنان رژیم صهیونیستی» مقایسه کرد و سازماندهی تظاهرات در داخل و خارج از اراضی اشغالی را با هدف تخریب آبروی اسرائیل دانست. نتانیاهو گفت که تظاهرکنندگان «همه مرز‌ها را زیر پا می‌گذارند. آن‌ها ما را به مرحله‌ای رسانده‌اند که بستن جاده‌ها عادی شده است.» وی افزود: «آن‌ها می‌خواهند اسرائیل را مقابل ملت‌ها بدنام کنند و این برای آن‌ها عادی به نظر می‌رسد. این کار برای من عادی نیست و من به عنوان یک رهبر اپوزیسیون هرگز چنین کاری نکردم.»
وی ادامه داد: تظاهرات سازماندهی شده و تأمین مالی شده است، هرکسی این اعتراضات را سازماندهی کند، مبالغ هنگفتی در اختیار دارد. او مدعی شد: «فکر می‌کنم این دوازدهمین بار است که به عنوان نخست‌وزیر در سازمان ملل سخنرانی می‌کنم. همیشه، اعتراضات هم به نفع و هم علیه اسرائیل وجود داشته است، اما این بار شاهد تظاهرات افرادی علیه اسرائیل هستیم که با سازمان آزادیبخش فلسطین، ایران و دیگران متحد می‌شوند.» همچنین کابینه رژیم صهیونیستی دیروز پیش‌نویس قانونی را بررسی کرد که به پلیس این رژیم اجازه نصب دوربین‌های تشخیص چهره در اماکن عمومی از جمله محل اعتراضات را می‌دهد. این پیش‌نویس را ایتامار بن‌گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و یاریو لوین، وزیر دادگستری این رژیم ارائه کرده‌اند. براساس این پیشنهاد، پلیس می‌تواند دوربین‌های سیاری را حتی در حوادثی مثل تظاهرات نصب کند. هدف از نصب دوربین‌ها مشخص کردن مکان اختفای افراد، اجرای منع ورود یا اوامر دور شدن از اماکن عمومی است. این قانون به پلیس اجازه می‌دهد هشدار‌هایی را از این دوربین‌ها درباره وجود یک فرد مشخص در منطقه‌ای که از آن عکسبرداری می‌شود، دریافت کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار