کد خبر: 1183959
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004y07
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۰

عزیز غضنفری در کانال شخصی خود در پیامرسان ایتا نوشت: در خصوص انتخابات ۲۰۲۰ امریکا که ترامپ و دار و دسته او به آشوب‌طلبی پرداختند و به نقاط حساس کشورشان حمله‌ور شدند، ویدئویی در زمان یورش به کنگره وجود دارد که فردی به نام «اتان نوردین» با بلندگو در حال تشویق دیگر مهاجمان است. او اخیراً در دادگاه حاضر شد و ابراز ندامت و طلب عفو کرد، اما قاضی او را مشمول عفو یا حتی تخفیف ندانست و به ۱۸ سال زندان محکوم نمود. قاضی تیموتی کلی خطاب به اتان و دوست همراه او دومینیک پزولا گفت که آن‌ها «یک سنت سیاسی قدیمی» را شکستند. اشاره او به «انتقال مسالمت‌آمیز» قدرت بود که به گفته قاضی اگر امریکا این را نداشته باشد، دیگر «هیچ چیز» ندارد. به طور کلی باید بر این نکته تأکید کرد که ایالات متحده بر سر «حفظ اصل نظام» با کسی شوخی ندارد. اما همین امریکایی‌ها در سطح بالاترین مقامات در داخل ایران برای مردم و سایر نیرو‌های اجتماعی علناً فرمان آشوب و خشونت تجویز می‌کنند؛ و عجیب‌تر، اما افرادی در کشور هستند با ژست روشنفکری و با رنگ و لعاب کردن غرب، خصلت‌های آزادی‌خواهانه نداشته آن‌ها را به رخ مسئولان و مردم در ایران نیز می‌کشند!
وارد این بحث که چرا بخش قضایی جمهوری اسلامی با عناصر مؤثر فتنه ۸۸ که نه نتیجه انتخابات را پذیرفتند و نه به قانون برای حل مسئله تمکین کردند و بلکه آدرس تجمعات و آشوب‌های خیابانی را مخابره کردند، برخورد متناسب نکرده فعلاً نمی‌شویم؛ اما این چیزی از یک حقیقت آشکار و تاریخی نمی‌کاهد که عناصر اصلی یک جریان سیاسی یقیناً در دادگاه تاریخ مجرم هستند ولو این‌که دستگیر و محاکمه و زندانی نشده‌اند. این خصلت غرب متمدن نما و خشن است که سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آن‌ها تعدادی از بهترین دانشمندان ایران را، چون پای کار پیشرفت ایران هستند ترور کرده و به شهادت می‌رساند؛ اما استاد دیگری را، چون نقش لیدری آشوب و اغتشاش بازی می‌کند با عملیات روانی به عنوان رئیس کمیته علمی بین‌المللی المپیاد جهانی کامپیوتر برمی‌گزینند.
به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی باید در قاعده و قانون خود تجدید نظر کند. اولاً جمعیت بسیار زیاد جامعه معلمان مدارس و اساتید دانشگاه و سایر عناصر فکری ایران را که دلبسته به فرهنگ و هویت اسلامی و ایرانی هستند، از آن چه لازمه شئونات و زیست اجتماعی و اقتصادی آنان است برخوردار سازد. از دیگر سو قوانینی بنویسند تا عده‌ای قلیل از جامعه سیاسی و فرهنگی کشور با بروز رفتار‌های آشوب‌طلبانه بلندگو‌های دشمن در کشور نباشند. برای برخورد با همه کسانی که ساختار و قواعد اجتماعی می‌شکنند نیز منطق‌های زیادی وجود دارد؛ اما فعلاً همان منطق قاضی تیموتی کلی خطاب به اتان نوردین و دومینیک پزولا کفایت می‌کند. تیموتی خطاب به آنان که به ۱۸ و ۱۰ سال زندان محکوم شدند یادآور شد که آنان قواعد و سنن سیاسی ایالات متحده را شکسته‌اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار