کد خبر: 1161044
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004s2W
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹
وزیر کشور یکی از توافق‌های مهم را شبانه‌روزی شدن مرز‌های ایران و عراق بویژه مرز خسروی دانست و گفت: مرز خسروی اربعین سال گذشته شبانه‌روزی نبود، اما امسال با توافق صورت گرفته، این مرز واقع در استان کرمانشاه نیز شبانه‌روزی خواهد بود.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، احمد وحیدی وزیر کشور امروز چهارشنبه در تشریح جزئیات مباحث و مذاکرات سه ساعته با «عبدالامیر الشمری» وزیر کشور عراق، به خبرنگاران گفت: در نشست امروز موضوعات مختلفی شامل مباحث امنیتی، بویژه هماهنگی‌ها و تبادلات در ارتباط با مبارزه مشترک دو کشور علیه تروریسم، مبارزه با قاچاق سلاح و موادمخدر و جرائم سازمان‌یافته، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به علاوه یکی از مهمترین مباحث جدی مذاکرات امروز، موضوع زیارت اربعین بود.

وی درباره مباحث مطرح شده در ارتباط با زیارت اربعین گفت: در این زمینه توافقات خوبی با همتای عراقی داشتیم.

وزیر کشور، توافقات صورت گرفته را با هدف تسهیل سفر زائران اربعین عنوان کرد و گفت: در این نشست بر آمادگی‌های مرزی دو کشور در ایام اربعین تأکید شد.

وحیدی یکی از توافق‌های مهم را شبانه‌روزی شدن مرز‌های دو کشور به‌ویژه مرز خسروی دانست و گفت: مرز خسروی سال گذشته شبانه‌روزی نبود، اما امسال با توافق صورت گرفته، این مرز واقع در استان کرمانشاه نیز شبانه‌روزی خواهد بود.

وی از دیگر موضوعات مهمی که در نشست امروز به بحث گذاشته شد را مسأله حمل و نقل زائران در نقاط مرزی و نیز در داخل عراق برشمرد و خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز هماهنگی لازم به عمل آمد و توافقاتی صورت گرفت.

وحیدی با اشاره به آمادگی طرف عراقی در خصوص همکاری و هماهنگی‌های لازم برای زیارت اربعین ابراز امیدواری کرد که مراسم اربعین امسال به بهترین شکل، برگزار شود.

برچسب ها: مرز خسروی ، اربعین ، وزیر
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار