کد خبر: 1156295
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004qnv
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
معاون اول رییس جمهور گفت: اگر نقدینگی در خدمت تولید و سازندگی قرار گیرد تحولات مثبتی در کشور ایجاد خواهد کرد و شهرداران کلانشهر‌ها باید با تعریف پروژه‌های مختلف، زمینه مشارکت مردم و جذب نقدینگی جامعه را برای اجرای این پروژه‌ها فراهم سازند تا از این طریق بتوان در کاهش تورم نیز اثرگذار بود.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از ایرنا، محمد مخبر عصر سه شنبه در جلسه مجمع شهرداران کلانشهر‌های ایران، کمّی بودن و ارائه راهبرد اجرایی برای تحقق را دو ویژگی مهم انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری دانست و از شهرداران کلانشهر‌ها خواست در زمینه مهار تورم و رشد تولید پیشنهادات اجرایی خود را ارائه دهند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به اینکه نقدینگی موجود در جامعه می‌تواند زمینه اختلال در بازار‌های مختلف را مهیا کند، خاطرنشان کرد: اگر نقدینگی در خدمت تولید و سازندگی قرار گیرد، تحولات مثبتی در کشور ایجاد خواهد کرد و شهرداران کلانشهر‌ها باید با تعریف پروژه‌های مختلف، زمینه مشارکت مردم و جذب نقدینگی جامعه را برای اجرای این پروژه‌ها فراهم سازند تا از این طریق بتوان در کاهش تورم نیز اثرگذار بود.

مخبر همچنین افزود: شهرداران کلانشهر‌ها می‌توانند با ارتقای خدمات، نقش اثرگذاری در رضایتمندی عمومی داشته باشند و با شناسایی و رفع مهمترین دغدغه‌های مردم و حل معضلات شهری، موجبات رضایت جامعه فراهم کنند؛ بنابراین دولت تمامی تلاش خود را برای رفع موانع اجرایی پیش روی خدمات رسانی به مردم توسط شهرداری‌ها انجام می‌دهد.

وی تامین و به روز رسانی تجهیزات، ناوگان حمل و نقل عمومی و ماشین آلات شهرداری‌ها را امری ضروری برشمرد و از شهرداران کلانشهر‌ها خواست ضمن تعامل مناسب با وزارت کشور، امکانات مورد نیاز را از تولیدات داخلی تهیه کنند و چنانچه ظرفیت لازم برای تامین داخلی وجود نداشت از دیگر مسیر‌ها برای تامین نیازمندی‌های خود اقدام کنند.

در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسات گذشته و رفع برخی از موانع اجرایی آنها، پیشنهادات و تصمیماتی نیز برای تسهیل و ارتقا خدمات رسانی به مردم اتخاذ شد.

برنامه ریزی برای تامین واگن‌های مترو، اتوبوس‌های برقی، تعیین تکلیف مالیات بر ارزش افزوده، نحوه پرداخت مطالبات شهرداری‌ها و بازپرداخت تسهیلات بانکی از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار