کد خبر: 1132284
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kYe
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۰
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز برای بیش از ۵۱ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در استان لرستان اشتغالزایی کرده است.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز برای بیش از ۵۱ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در استان لرستان اشتغالزایی کرده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت از فعالیت ۳۲ مجری و تسهیل‌گر این بنیاد در قالب سه تیم تسهیل‌گری در سطح استان لرستان خبر داد و گفت: از سال ۱۳۹۷ تا به امروز ۱۷ هزار و ۲۲۶ طرح اشتغالزایی در مناطق محروم و روستایی لرستان راه‌اندازی شده که ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار برای ۵۱ هزار و ۶۷۸ نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم به دنبال داشته است.
مرتضی نیازی ادامه داد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این تعداد طرح ۲ هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان است.
وی از هدفگذاری اجرای ۵ هزار طرح اشتغالزایی برای لرستان در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۳ هزار و ۶۲۵ طرح از این تعداد به بهره‌برداری رسیده و هزار و ۳۷۵ طرح مابقی نیز تا پایان امسال راه‌اندازی خواهد شد. به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت، ۳۹ شهر و ۳۳۹ روستای استان لرستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی این بنیاد قرار دارند.
نیازی خاطرنشان کرد: بیشتر طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در مناطق محروم لرستان، با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه‌ای، در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری و پوشاک است.
وی با تأکید بر تمرکز جدی بر اقشار ویژه و آسیب‌پذیر اجتماعی در استان لرستان بیان کرد: از ۳ هزار و ۶۲۵ طرح راه‌اندازی شده در سال جاری، ۲۲۶ طرح به زنان سرپرست خانوار، ۲۳۶ طرح به معلولین و ۱۴۲ طرح به خانواده شهدا اختصاص دارد. نیازی تأکید کرد: همچنین از ابتدای امسال ۱۷ طرح دانش‌بنیان، ۲۷۰ طرح پوشاک و ۷۴ طرح آبزی‌پروری در استان به بهره‌برداری رسیده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی، محرومیت‌زدایی و برقراری عدالت اجتماعی، نهضت ایجاد اشتغال در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور را آغاز و عمده توان و اعتبارات را بر این مهم متمرکز کرده است.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۷ تا به امروز ۲۵۰ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت ۷۵۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم و با حجم کل سرمایه‌گذاری ۳۲ هزار میلیارد تومان در مناطق محروم و روستایی کشور به بهره‌برداری رسیده است. نیازی در پایان تأکید کرد: مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت در ۱۲ هزار و ۵۰۰ روستا و ۴۳۰ شهرستان در تمامی استان‌های کشور مشغول خدمت‌رسانی هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار