افتتاح بیمارستان خوسف پایان یک انتظار ۹ ساله
کد خبر: 1120141
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hOn
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
با اتمام کار ساخت بیمارستان خوسف در خراسان‌جنوبی که در سال ۹۲ کلنگ آن به زمین زده شده، معاون امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی اعلام کرده در دهه‌فجر شاهد افتتاح و بهره‌برداری این مرکز درمانی بوده و از این پس خوسفی‌ها دیگر مجبور نیستند برای دریافت خدمات درمانی راهی مرکز استان شوند.
محمدرضا افشاری

با اتمام کار ساخت بیمارستان خوسف در خراسان‌جنوبی که در سال ۹۲ کلنگ آن به زمین زده شده، معاون امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی اعلام کرده در دهه‌فجر شاهد افتتاح و بهره‌برداری این مرکز درمانی بوده و از این پس خوسفی‌ها دیگر مجبور نیستند برای دریافت خدمات درمانی راهی مرکز استان شوند.

اولین بار سال ۹۰ زمزمه‌هایی مبنی بر ساخت بیمارستانی در خوسف نزدیک‌ترین شهرستان به مرکز استان خراسان‌جنوبی به گوش رسید و پس از اخذ مجوز‌های لازم کلنگ بیمارستان ۳۲ تختخوابی این شهرستان در سال ۹۲ به زمین زده شد و زیر بنای این پروژه درمانی پی‌ریزی شد. پس از آن همانند دیگر پروژه‌های عمرانی به سبب کمبود بودجه و مشکلات معمول دیگر، مسیر احداث بیمارستان ناهموار شد و با اعتبارات قطره چکانی پس از شش سال به پیشرفت ۴۰ درصدی رسید.
سپس با گرفتن پیمانکار جدید با تزریق اعتبار ۱۲ میلیاردی کار ساخت این پیر پروژه درمانی با جدیت بیشتری همراه شد.
انگار همه منتظر یک بهانه بودند تا کار را زمین بگذارند و اینبار به خاطر ورود و شیوع کرونا مقاومت ساخت شکسته شد و بار دیگر پای مسائل مالی و برخی کم‌کاری‌ها در خصوص پروژه به میان آمد.
اما با گذشت یک سال و با بهبود شرایط و تغییر پیمانکار گرچه باز هم به سبب گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی ادامه پروژه با، اما و اگر‌هایی همراه بود، اما خبر‌هایی از ورود کارگران و شروع کار به گوش رسید. گویا حالا کار‌ها به اندازه‌ای پیش رفته که طلسم چند ساله این پروژه شکسته و خوسفی‌ها فقط تا بهمن ماه برای درمان دردهایشان عازم مرکز استان شوند و از این پس از بیمارستان خودشان استفاده کنند. آبان ماه بود که مطلبی با تیتر «۹ سال انتظار برای ساخت یک بیمارستان، آیا وعده امسال محقق می‌شود؟» منتشر و به کند و کاو ماجرای ساخت و دغدغه مردم شهرستان خوسف و ضعف‌های درمانی این منطقه پرداخته شد.
طی روز‌های اخیر اخبار منتشر شده حکایت از اتمام انتظار مردم دارد و قرار است در بهمن ماه و ایام‌الله دهه‌فجر کار‌های بیمارستان به اتمام رسیده و با افتتاح آن خوسفی‌ها از خدمات درمانی و بیمارستانی شهرستان خودشان استفاده کنند. خبر افتتاح و بهره‌برداری این پروژه درمانی را معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی اعلام کرده و گفته که دهه فجر پایان انتظار مردم شهرستان برای استفاده از بیمارستان خودشان است. علیرضا عباس‌زاده ادامه داد: جهت تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی خوسف ۷ میلیارد تومان آبان‌ماه و ۴ میلیارد تومان آذرماه ابلاغ شده و کار در این مجموعه شتاب گرفته و این پروژه تا دو ماه آینده کار‌های زمین مانده نخواهد داشت و در بهمن ماه افتتاح و بهره‌برداری از آن آغاز می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار