معادن در مناطق چهارگانه مجوز فعالیت ندارند
کد خبر: 1119704
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hHk
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست:
سلاجقه با تأکید بر اینکه معادن در مناطق چهارگانه مجوز فعالیت ندارند، گفت: در صورتی که معدنی راهبردی و مورد نیاز باشد، با رعایت مسائل زیست محیطی و با گزارش ارزیابی زیست محیطی می تواند فعالیت کند.

به گزارش جوان از لرستان، علی سلاجقه، امروز(10آذر)، در حاشیه سفر به لرستان در جمع خبرنگاران به مجموعه پتروشیمی لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: وجود این مجموعه در در منطقه‌ای که تماماً اراضی کشاورزی، در فرهنگ سازی محیط زیست، پسماند و تفکیک از مبدا به خوبی کار شده است.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: در واحد چیزی در بُعد خلاف محیط زیست وجود نداشت بلکه در بُعد مسئولیت‌های اجتماعی خوب عمل شده است.

وی با بیان اینکه باید صنایع الگو بیشتر به مردم معرفی شود، عنوان کرد: امروز نیز تصفیه خانه زندان مرکزی با تصفیه روزانه ۴۰۰ مترمکعب در روز افتتاح شد.

سلاجقه خاطرنشان کرد: نمونه برداری آب خروجی توسط همکارانم در مجموعه محیط زیست لرستان نشان می‌دهد خوشبختانه آنیون و کاتیون پساب زیر حد استاندارد است و مردم خیالشان از این بابت راحت است.

وی در ادامه با بیان اینکه به معادنی که در مناطق چهارگانه محیط زیست واقع شده اند، مجوز زیست محیطی داده نمی‌شود، گفت: در صورتی که معدنی راهبردی و مورد نیاز باشد، با رعایت مسائل زیست محیطی و با گزارش ارزیابی زیست محیطی باید فعالیت کند.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به ضعف قانون معدن و ماده ۲۴ این قانون در رابطه با معادن خارج از مناطق چهارگانه، عنوان کرد: اصلاحیه این قانون را به مجلس داده شده است تا هرکجا تشخیص داده شود معادن به لحاظ شاخص‌ها آلاینده است سازمان محیط زیست بتواند ورود پیدا کند.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار