مهارت‌های پایه باید در دانش آموزان نهادینه شود
کد خبر: 1117408
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ggi
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰
وزیر آموزش و پرورش:
وزیر آموزش‌وپرورش در نشست پرورش اوان کودکی گفت: مهارت‌های پایه باید در دانش آموزان نهادینه شود.

یوسف نوری در نشست طرح پرورش اوان کودکی (پاک) که با حضور استاندار و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گلستان و برخی از اعضای شورای معاونین وزارت آموزش‌وپرورش برگزار شد، گفت: مهم‌ترین دوره شکل‌گیری شخصیت و هویت افراد؛ دوران اولیه کودکی است. کودکان باید از طریق بازی در برابر فرصت‌های آموزشی قرار گیرند و ارزشیابی‌ها بر اساس رشته‌هایی که آموزش می‌بینند، باشد تا زمینه رشد آن‌ها فراهم شود.

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: طرح پرورش اوان کودکی (پاک) باید دقیق‌تر بررسی شود. این طرح؛ پیامد محور، مبتنی بر زیست‌بوم جدید، دارای الگوی ترسیمی، فازبندی و برنامه محور است و این موارد از نقاط قوت طرح است. در این طرح نگاشت نهادی پیشنهاد شده که بسیار عالی است و هر جا که از ظرفیت‌های مردمی استفاده شده نتایج خوبی گرفتیم.

نوری با اشاره به این‌که باید مربیان متخصص تربیت کنیم، اظهار کرد: مهارت‌های پایه در آموزش‌وپرورش از ستاد تا نوآموز باید پیگیری شود، لذا باید مهارت‌های پایه را برای دانش آموزان نهادینه کنیم، همچنین سواد و مهارت اطلاعاتی فضای مجازی و رسانه و تصمیم‌گیری در موقعیت‌های مختلف در مدرسه و جامعه به‌صورت عینی باید در دانش آموزان دیده شود به‌طوری‌که به این نتیجه برسیم که دانش آموزان چنین توانمندی‌هایی دارند.

عضو کابینه دولت مردمی ایران قوی بابیان اینکه معلم نباید خود را منبع کل اطلاعات ببیند، تصریح کرد: معلم تسهیل گر است، در جامعه معلم باید خود را همراه پژوهش‌گر بداند، حتی اگر این فرد یک نوآموز باشد.

نوری گفت: اجرای طرح پرورش اوان کودکی (پاک) مأموریت حساسی است و به‌تن‌هایی از عهده آموزش‌وپرورش برنمی‌آید، پس انتظار داریم این طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و تصویب شود تا همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها در انجام این مأموریت ملی که در راستای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت است، همراه و همگام آموزش‌وپرورش باشند.

طرح پرورش اوان کودکی (پاک) در استان گلستان به‌صورت آزمایشی اجرا خواهد شد تا به‌طور کامل موردتحقیق و بررسی قرار گیرد.

برچسب ها: دانش آموز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار