خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستاییان به جامعه هدف
کد خبر: 1116829
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gXN
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خدماتی مانند پرداخت مستمری سالمندی و از کارافتادگی و بازماندگی به جامعه هدف ارایه می دهد.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یکی از سه صندوق بیمه گر بزرگ کشور و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با مشارکت دولت و افراد واجد شرایط اقدام به ارائه خدمات بیمه اجتماعی می‌کند.

مزایای اختصاصی دولت برای بیمه اقشار خاص

مشمولان صندوق بیمه روستاییان از مزایایی مانند یارانه دولتی برای پرداخت حق بیمه برخوردار می‌شوند به طوری که دولت دو برابر حق بیمه هر فرد را در سال پرداخت می‌کند. از آنجایی که مشمولان افرادی هستند که کسب و کار آنها ممکن است ناپایدار باشد و درآمد ثابتی نداشته باشند، با توجه به اینکه دو سوم حق بیمه را دولت به عنوان کارفرما پرداخت می‌کند بنابراین رقم پرداخت حق بیمه سالانه در این صندوق بسیار مناسب، اقتصادی و پایین‌تر از صندوق‌های دیگر است.

قابلیت نقل و انتقال سوابق بیمه با سایر صندوق‌های بیمه‌ای

امکان انتقال سوابق از این صندوق به سایر صندوق‌ها وجود دارد و بیمه شدگان می‌توانند در صورت نیاز و تمایل سوابق خود را به دیگر صندوق انتقال دهند.

چه خدماتی صندوق روستاییان به مشمولان ارائه می‌دهد؟

زنان و مردان با داشتن حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۵۰ سال سن و در صورت عضویت در گروه‌هایی مانند روستاییان، عشایر، کشاورزان، رانندگان حمل بار، ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، شاغلین حوزه صنایع دستی، زنبورداران، قالیبافان، کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام پزشکی و همچنین سایر گروه‌های هدف می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی برخوردار شوند و این صندوق خدماتی مانند پرداخت مستمری سالمندی، از کار افتادگی و همچنین مستمری به بازماندگان را ارائه می‌دهد.

منبع: مهـــر
برچسب ها: عشایر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار