دزدی که به عنوان نماینده زنان ایران میهمان الیزه شد
کد خبر: 1115698
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gF8
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰

روند چهره شدن پیاده نظام اپوزیسیون جالب توجه است. آدم‌هایی با سطحی‌ترین توانایی‌ها و اطلاعات سیاسی با سیاستگذاری سرویس‌های امنیتی خارجی و کمک ابزار‌های رسانه‌ای تبدیل به لیدر‌های قیام! می‌شوند. از دختران فراری و خودکشی کرده که از آن‌ها مقتول مظلوم می‌سازند تا فوتبالیست‌ها و بازیگران بدون دانش سیاسی که لیدر می‌شوند تا دزد و قاتل.
هر از چند گاهی هم اسامی جدید معرفی می‌شوند. در دیدار رئیس‌جمهور فرانسه با مصی علی‌نژاد و چند زن دیگر که نمایندگان زنان ایران نامیده شدند، این معرفی چهره‌های جدید به چشم آمد و این سؤال را ایجاد کرد که آن‌ها کیستند؟
شیما بابایی یکی از این اسامی حاضر در دیدار کذایی با امانوئل مکرون است. طبعاً انتظار می‌رود او سطح بالایی از اقدامات علیه جمهوری اسلامی را داشته باشد که حالا به افتخار دیدار با مکرون نائل شده است. اما او که همسرش هم در این دیدار او را همراهی می‌کرد، کیست؟ کسی در ایران تا پیش از این، نامش را شنیده بود؟
شیما بابایی تا سال ۹۵ همه فعالیت سیاسی‌اش این بود که همراه نسرین ستوده و محمد نوری‌زاد در اعتراضات هفتگی در مقابل دفتر یک کارخانه لاستیک‌سازی حضور می‌یافت و یک هفته هم بازداشت شد.
ارتباط شیما بابایی با مسیح علی نژاد به مرداد ماه سال ۹۶ برمی‌گردد که او عضو کمپین چهار‌شنبه‌های سفید مسیح علی‌نژاد شده و علیه حجاب فعالیت می‌کند. پس از بازداشت او، اولین حمایت خارجی از شیما بابایی توسط ۴۵ نماینده پارلمان اروپا صورت گرفت که در نامه‌ای خطاب به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درخواست کردند «به طور علنی از زنانی که در اعتراضات علیه حجاب اجباری بازداشت شده‌اند، حمایت کند.»
نهایتاً او به بلژیک مهاجرت کرد و در سال ۱۴۰۰ با یک سناریوی جدید به فضای رسانه بازگشت. دی ماه ۱۴۰۰، شیما بابایی یک ویدئو منتشر کرده و مدعی شد که پدرش ابراهیم بابایی، ۱۲ روز است که پس از اقدام به خروج مخفیانه از ایران، ناپدید شده است و نیرو‌های امنیتی ایران را متهم به ربودن پدرش کرد. حتی گفت کسانی به عنوان قاچاقچی انسان با او تماس گرفته و گفته‌اند پدرش در ترکیه فوت کرده و برای تحویل جنازه به ترکیه برود. بابایی معتقد بود این یک تله برای دستگیری اوست!
در حالی که او اساساً ارزش اطلاعاتی و امنیتی خاصی نداشت که چنین سناریویی برای دستگیری‌اش اجرا شود. اما همین ادعا‌ها باعث طرح او در رسانه‌های فارسی زبان ضد ایرانی شد و او را در محافل ضدانقلاب کمی معرفی کرد. ناگاه کار به جایی رسید که او در شبکه‌های اینترنشنال و بی‌بی‌سی، گزارشگر و کارشناس سیاسی شد و در نهایت به دلیل آشنایی با مصی علی نژاد به میهمانی مکرون رئیس‌جمهور فرانسه دعوت شد.
اما نکته جالب در مورد او و همسرش بحث کلاهبرداری مالی آن‌ها به اسم مبارزه سیاسی است. برخی عناصر ضدانقلاب از دزدی و بالا کشیدن پول‌های ارسالی (ده‌ها هزار دلار) برای زندانیان سیاسی در ترکیه خبر می‌دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار