ایجاد ۱۳ هزار پارکینگ برای زائران دهه پایانی صفر در اطراف حرم
کد خبر: 1104721
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dO5
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
فرماندار مشهد خبر داد؛
فرماندار مشهد گفت: ظرفیت‌سنجی در کلیه اماکن اطراف حرم انجام شده و در حال حاضر حدود ۱۳ هزار پارکینگ‌ در سطح شهر خدمت‌رسانی به زائران اربعین و دهه پایانی سفر ایجاد شده است.
حسن داوری در خصوص تدارک پارکینگ برای زائران اربعین و دهه پایانی صفر اظهار کرد: ظرفیت‌سنجی در کلیه اماکن اطراف حرم از جمله زمین‌های خالی، ادارات و مدارس انجام شده و هماهنگی‌های لازم به عمل آمده و بستر در حوزه پارکینگ‌ها مهیا است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۱۳ هزار پارکینگ جانمایی شده است و در تلاشیم که این ظرفیت افزایش پیدا کند. البته با توجه به گستردگی زائر در ایام دهه صفر ظرفیت‌ها بیشتر از رینگ اطراف حرم در نظر گرفته شده است، به این دلیل که در ایام دهه پایانی صفر مسیرهای اطراف حرم مسدود بوده و زائران از وسایل نقیه عمومی برای تشرف به حرم استفاده خواهند کرد.
داوری تصریح کرد: در همین راستا گستره جغرافیایی پارکینگ‌ها را افزایش می‌دهیم و برای افزایش تعداد پارکینگ‌ها در ارائه خدمت به زائران محدوده‌های دورتر از حرم در نظر گرفته شده است.
جانمایی موقعیت پارکینگ‌ها در نرم‌افزار «نشان»
وی ادامه داد: مردم و زائران می‌توانند در نرم‌افزار نشان به موقعیت پارکینگ‌های در نظر گرفته شده دسترسی پیدا کنند، چراکه محل تمام پارکینگ‌ها در این نرم‌افزار جاگذاری شده است.
داوری در خصوص تعداد احتمالی افزایش پارکینگ‌ها خاطرنشان کرد: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بیشترین تعداد پارکینگ را برای زائران مهیا کنیم و این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد، به همین دلیل در حال حاضر نمی‌توان آمار دقیقی از افزایش تعداد پارکینگ‌ها ارائه کرد.
فرماندار مشهد با اشاره به اینکه پارکینگ‌ها توسط الیت شهرداری مدیریت می‌شوند، گفت: با توجه به تعداد زیاد زائران بخش خصوصی چون سازمان نظام مهندسی نیز در تامین پارکینگ‌ها همکاری‌های لازم را داشته‌اند و زمین‌های خالی خود را در اختیار گذاشته‌اند تا موقتا از آن‌ها به عنوان پارکینگ استفاده شود.
داوری اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام دهه پایانی صفر مراجعه مردم به مشهد و تشرف به حرم بیشتر هیاتی است و هیات‌ها نیز با اتوبوس به مشهد سفر می‌کنند، ضرورت ندارد که در مرکز شهر پارکینگ‌هایی داشته باشیم به همین دلیل تمام مدارس و ادارات موظف شده‌اند با دریافت کارت شناسایی معتبر محوطه‌های خود را در اختیار زائران قرار دهند.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی