«می‌تو» بر سر دوراهی انکار یا اثبات اتهام تعرض
کد خبر: 1095038
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aru
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
مصطفی شاه‌کرمی

پس از تلاش برخی بازیگران زن سینما برای ایرانیزه کردن جنبش هالیوودی می‌تو (Me_too) و وارد کردن اتهام تعرض به برخی دیگر از سینماگران مرد، حالا ترانه علیدوستی با انتشار پستی در فضای مجازی از شکایت دو بازیگر در قوه قضائیه بر علیه خودش خبر داده است.
ترانه علیدوستی در پاسخ به فراخوان دستگاه قضا هم برای طرح شکایت گفته بود که هنوز دادگاه‌های ایران آنقدر رشد نیافته‌اند که برای اثبات حرف‌هایمان از ما سند و مدرک مطالبه نکنند!
اما حالا و با شکایت مهدی کوشکی و حبیب رضایی، ترانه علیدوستی و دیگر دوستانش چاره‌ای جز گفتن حقیقت، آن هم براساس مدارک و شواهد ندارند، چون در غیر این‌صورت مجرم شناخته می‌شوند. ترانه علیدوستی روز گذشته با انتشار پستی در اینستاگرام خبر داد که حبیب رضایی و مهدی کوشکی از وی به جرم افترا و نشر اکاذیب نزد قوه قضائیه شکایت کرده‌اند. این لیدر خودخوانده جنبش وارداتی «می‌تو» در بخشی از این پست اینستاگرامی نوشت: «شاید برایتان جالب باشد که دو شکایت از من نزد قوه قضائیه به ثبت رسیده است؛ از طرف آقایان حبیب رضایی و مهدی کوشکی. اتهام؟ افترا و نشر اکاذیب. ضمن بحق دانستن فعالیت‌های این روزهایمان به عنوان نماینده بیش از ۸۰۰ زن سینماگر، با کمال میل در این خصوص از خودم دفاع خواهم کرد و بر سر مواضعم خواهم ایستاد. تا قسمت چه باشد.» پس از اینکه چند بازیگر و تعدادی از عوامل زن سینما با تعریف قصه‌های اروتیک و اسم بردن از برخی همکاران مرد سینمایی‌شان و طرح اتهام تعرض جنسی، روحیه عمومی جامعه را جریحه‌دار کردند، با وجود گذشت چند ماه هیچ سند و مدرکی برای اثبات ادعاهایشان به محاکم قضایی یا حتی محافل صنفی ارائه نکردند، حالا با شکایت دو نفر از این سینماگران مرد که از آن‌ها در قصه‌هایشان به عنوان فرد معترض اسم برده بودند، مواجه شده‌اند. ترانه علیدوستی که طی چند وقت اخیر به دلیل اظهارات دروغ‌پردازانه و کذبش در مورد وضعیت زنان و دختران ایرانی در جشنواره کن یا در مصاحبه با شبکه‌های فارسی‌زبان ضدایرانی، حواشی زیادی ایجاد کرده، بعد از گذشت چند ماه از طرح اتهام تعرض به زنان سینماگر از سوی وی و همکارانش، تاکنون هیچ سند و مدرک و شاهدی به قوه قضائیه یا حتی تشکل‌های صنفی مثل خانه سینما ارائه نکرده است. این گروه حتی به درخواست معاون زنان ریاست جمهوری برای حمایت و پیگیری قضایی ادعاهایشان پاسخ منفی دادند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار