امنیت پاکستان را امنیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم
کد خبر: 1094941
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aqL
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۱
فرمانده کل سپاه در دیدار هیئت نظامی ارتش پاکستان:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی پاکستان را معادل امنیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم، بر توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه ارتقای هرچه بیشتر امنیت مرز‌های مشترک و مبارزه با تروریست‌ها تأکید کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی پاکستان را معادل امنیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم، بر توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه ارتقای هرچه بیشتر امنیت مرز‌های مشترک و مبارزه با تروریست‌ها تأکید کرد.
به گزارش سپاه نیوز، ژنرال ندیم رضا، رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان در رأس هیئت نظامی با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه دیدار و گفتگو کرد.
سرلشکر سلامی در این دیدار ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به هیئت پاکستانی با تأکید بر مناسبات نزدیک و ریشه‌دار دینی، فرهنگی و تاریخی دو ملت، کشور و نیرو‌های نظامی ایران و پاکستان اظهار کرد: ما دو ملت مسلمان هستیم که خدای واحد، پیامبر عظیم الشأن و قرآن ما را به یکدیگر پیوند داده است، علاوه بر این یک فرهنگ غنی مشترک که دو ملت را به هم متصل می‌کند، از عوامل دیگر این احساس برادری است و در کنار آن همسایگی که در مفاهیم و تعابیر قرآنی و تعالیم پیامبر عظیم الشأن نیز وجود دارد، درباره همسایگان ما هم صادق است. وی با تأکید بر اینکه در تاریخ ریشه دار دو ملت هیچ نشانه‌ای جز دوستی و برادری وجود ندارد گفت: علاوه بر این اشتراکات قوی و ریشه دار ما به عنوان جزئی از جهان اسلام دشمن‌های مشترکی داریم.
رژیم صهیونیستی قادر به دفاع از خود هم نیست
سرلشکر سلامی از رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان دشمن جهان اسلام و بشریت یاد کرد و با بیان اینکه امریکایی‌ها نیز که تکیه گاه اصلی صهیونیست‌ها هستند اساساً دشمن حکومت اسلام هستند، فرجام و سرنوشت عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌های کودک کش را برای برخی حکام منطقه تلخ توصیف و تصریح کرد: سؤال مهمی است که رژیم صهیونیستی که قادر به دفاع از خود هم نیست و کاملاً یک رژیم بدون سیاست است، چگونه برخی کشور‌های اسلامی بر آن تکیه می‌کنند که دارای امنیت یا اقتصاد باشند این مسئله هیچ منطقی ندارد. وی ارمغان حضور امریکایی‌ها در جهان اسلام را تفرقه‌های بزرگ، جنگ‌های داخلی طولانی، تخریب خانه‌ها و همچنین آواره کردن مردمان، محروم کردن ملت‌های مسلمان از ثروت‌های خودشان و در واقع داشتن ناامنی و فقر و عقب ماندگی دانست و گفت: وقتی به افغانستان نگاه می‌کنیم آثار زیانبار و غیر قابل جبران مداخله امریکایی‌ها را می‌بینیم همانگونه که ما از این مداخلات ویرانگر امریکایی‌ها در افغانستان رنج می‌بریم؛ مردم، دولت و اساساً کشور پاکستان هم به نحو دیگری رنج می‌برند.
دشمنان ما در حال عقب نشینی هستند
فرمانده کل سپاه در ادامه پس از برشماری حضور نامبارک امریکایی‌ها در منطقه و کشور‌های اسلامی تأکید کرد: به یاری خدا دشمنان ما در حال عقب نشینی هستند و امیدواریم دوباره این کشور‌ها با اعتماد به نفس و همدلی، استقلال خود را به دست آورند. فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی پاکستان را معادل امنیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم، بر توسعه و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به ویژه ارتقای هرچه بیشتر امنیت مرز‌های مشترک و مبارزه با تروریست‌ها تأکید کرد و گفت:خوشبختانه ما بیشتر ملاقات هایمان طی سال‌های گذشته با فرماندهان عزیز ارتش پاکستان بوده است، این نشان‌دهنده آن است که ما روابط برادری خوبی با ارتش پاکستان داریم و با هر چیزی که بخواهد به آن خدشه وارد کند مقابله می‌کنیم.
ژنرال ندیم رضا، رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات فراوان دو ملت و کشور ایران و پاکستان، تفرقه و اختلاف افکنی در جهان اسلام را ثمره طراحی امریکا و غرب دانست و گفت: امریکایی‌ها بعد از بیست سال و بدون تأمین امنیت افغانستان آنجا را ترک کردند و حضور آنان دستاوردی نداشت. رئیس کمیته مشترک رؤسای ستاد ارتش پاکستان همچنین بر توسعه همکاری‌ها اطلاعاتی و عملیاتی به منظور تأمین امنیت مرز‌های دو کشور تأکید کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار