روز‌های آرام در انتظار وزنه‌برداری
کد خبر: 1094922
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aq2
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
حضور چهره‌های نام‌آشنا در فدراسیون وزنه‌برداری باعث شده حالا آرامش به این فدراسیون برگردد و همه انتظار داشته باشند که این رشته مدال‌آور دوباره اوج بگیرد.
فریدون حسن

حضور چهره‌های نام‌آشنا در فدراسیون وزنه‌برداری باعث شده حالا آرامش به این فدراسیون برگردد و همه انتظار داشته باشند که این رشته مدال‌آور دوباره اوج بگیرد.
سجاد انوشیروانی به عنوان سرپرست جدید فدراسیون از چهره‌های مطرح وزنه‌برداری است و مشکلات و سختی‌های ورزشکاران این رشته را به خوبی درک می‌کند. انوشیروانی به درستی برای اصلاح امور فدراسیون دست یاری به سوی هم‌تیمی‌های قبلی خود دراز و از آن‌ها در پست‌های مختلف استفاده کرده است.
حضور بهداد سلیمی به عنوان نایب‌رئیس، حسین مقامی به عنوان دبیر و کوروش باقری هم به عنوان مدیر فنی تیم‌های ملی از آن دست اتفاقات و تغییراتی است که باید به فال نیک گرفت و منتظر ماند و دید که ثمره تلاش این پیشکسوتان دردآشنا با وزنه‌برداران به کجا می‌انجامد. به جرئت می‌توان گفت که اصلی‌ترین حاشیه وزنه‌برداری مسئله اعتراض و استعفای دسته‌جمعی اعضای تیم ملی در زمان ریاست علی مرادی بود، اتفاقی که به نظر می‌رسد با روی کار آمدن مدیریت جدید در فدراسیون باید به زودی شاهد حل و فصل آن و بازگشت ملی‌پوشان معترض به اردوی تیم ملی باشیم.
کوروش باقری، مدیر فنی تیم‌های ملی وزنه‌برداری در اولین اظهارنظر خود پس از به دست گرفتن این پست با اشاره به اهمیت بازگشت وزنه‌برداران معترض به اردو گفت: «موضوع وزنه‌برداران حل شده و انوشیروانی طی جلسه‌ای که با آنان داشته قرار است بچه‌ها از ۱۱ تیرماه به اردو بیایند و تمرینات را استارت بزنند.»
مدیر فنی تیم‌های ملی وزنه‌برداری با ابراز خوشحالی از اینکه قدم‌های خوبی برای رفع مشکلات برداشته شده است، ادامه داد: «بسیار خوشحالم که مطالبه اکثریت مخاطبان و اهالی وزنه‌برداری محقق شد و بعد از زمان نسبتاً طولانی این مطالبه از سوی وزارت ورزش صورت گرفت. هرچند این اتفاق بسیار دیر رخ داد، اما باز جای امیدواری است که هم‌اکنون سجاد انوشیروانی در رأس امور فدراسیون قرار گرفته است. کار بسیار سختی پیش‌رو داریم و فکر می‌کنم فدراسیون وزنه‌برداری در شش، هفت سال گذشته خیلی از کار‌ها را زمین گذاشته بود از جمله اتحاد، همدلی و یکپارچگی بین تیم‌های ملی که به دلیل تغییرات متعدد مربیگری از بین رفته بود و کمرنگ شده بود. بی‌تردید این موارد اصلاً به سود وزنه‌برداری ما نیست و باید از سوی متولی جدید این رشته مورد نظر قرار بگیرد. به عنوان مثال همواره به بحث مهم فنی به شکل ابزار نگاه می‌شد که خوشبختانه انوشیروانی در نخستین گام این موضوع را درک کرد و مطمئناً سعی می‌کند این موضوع را از حالت رکود خارج کند.»
باقری با اشاره به اهمیت بالای برگزاری مسابقات داخلی و ضربه‌ای که وزنه‌برداری در طول مدت برگزار نشدن این مسابقات خورده است، اظهار داشت: «یکی دیگر از اولویت‌های فدراسیون، مسابقات داخلی است که مدت‌هاست یا برگزار نمی‌شود یا خیلی محدود برگزار می‌شود. این موضوع بار‌ها از سوی اهالی وزنه‌برداری مطرح شده که مثلاً در رده‌های سنی مختلف نوجوانان و جوانان که مدت زمان مشخصی در اختیار آنهاست تا بتواند از شرایط سنی استفاده و افتخارآفرینی کنند، اینگونه نبوده یا مسابقات برگزار نشده یا اعزام برون‌مرزی صورت نگرفته است. به هر حال امیدوارم این فرصت حاصل شود و مدیریت جدید هم مسیر این پتانسیل موجود را هموار کند.»
وی به لزوم هماهنگی میان خود، سرمربی تیم‌های ملی و وزنه‌برداران با رئیس فدراسیون هم اشاره کرد و ادامه داد: «در خصوص مسئولیت جدید من هم باید اعلام کنم در کار فنی باید هماهنگی بیشتری بین سرمربی و مربیان و همچنین ارتباط بهینه با رئیس فدراسیون صورت گیرد تا انتقال و واکاوی کمبود‌هایی که وجود دارد به درستی انجام و شرایط تمرینات و اردو‌های تیم ملی مطلوب‌تر پیگیری شود.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار