1401 سال شکوفایی فعالیتهای تعاون روستایی شوشتر است
کد خبر: 1083640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Xu4
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان شوشتر خبر داد:
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان شوشتر در گفتگویی با خبرنگار روابط عمومی از اولویت های کاری این اداره در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی خوزستان اسد جمشیدی گفت: سال 1401 سال شکوفایی فعالیتهای تعاون روستایی شهرستان شوشتر در صنایع جانبی و تبدیلی و راه اندازی بخش های مختلف در زمینه کشاورزی است.
وی گفت: شهرستان شوشتر یکی از شهرهای مهم کشاورزی در استان خوزستان است و با توجه به تولید محصولات متنوع کشاورزی و همچنین وجود دامداران این نیاز احساس می شود که صنایع تبدیلی و تکمیلی در این شهرستان به سرعت احداث و در اختیار بخش کشاورزی قرار گیرد.
رئیس تعاون روستایی شوشتر بیان داشت: در نشستی که با فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی داشتیم و با رایزنی های صورت گرفته در تلاشیم تا سردخانه 100 تنی در شهرستان احداث و بخشی از مشکلات تعاون روستایی در این زمینه را مرتفع سازیم، خوشبختانه زمین مورد نیاز این سردخانه تامین و برای احداث سردخانه اکنون نیاز به اعتباری بالغ بر 5 تا 6 میلیارد تومان است که امیدواریم به زودی مراحل احداث آن به سرانجام و خدمتی بزرگ به شهرستان شوشتر شود.
جمشیدی ادامه داد: یکی دیگر از فعالیت های ما در سال جاری علاوه بر خرید محصولات کشاورزی به صورت تضمینی و توافقی، کاشت گندم بذری است، زیرا شهرستان شوشتر سالانه به بیش از 2 هزار تن گندم بذری نیاز دارد که این محصول از خارج شهرستان تامین و در اختیار کشاورزان قرار می گیرد و بنا داریم در سال جاری خودمان این محصول را کشت و تامین و در اختیار کشاورزان قرار دهیم که برای این مهم به اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان نیاز است.
وی تصریح کرد: از دیگر فعالیت های مد نظر تعاون روستایی شوشتر در سال جاری راه اندازی خط تولید شالی کوبی در میان آب است که نیاز به بروزرسانی دارد و اگر این مهم انجام شود می توانیم در فاز خرید شالی و تولید برنج وارد شویم، ظرفیت اسمی این کارخانه در ساعت بین 2.5 تا 3 تن می باشد و نیاز به اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان دارد.
رئیس تعاون روستایی شوشتر گفت: یکی دیگر از فعالیت های مد نظر ما در سال جاری فعال نمودن شرکت تعاونی دامداران شهرستان است که خوشبختانه با اقدامات اولیه ای که انجام شده این شرکت توانسته بعد از پرداخت بدهی های خود به سرعت به سود برسد و بیش از 500 میلیون تومان سود داشته باشد، از این رو برای رفع نیاز دامداران یکی دیگر از فعالیت های ما راه اندازی دستگاه تولید کنسانتره می باشد که ظرف ماه های آینده خط تولید آن فعال می شود و روزانه 10 تا 15 تن خوراک دام را تولید و در اختیار دامداران قرار می دهیم که این مهم نیاز به اعتبار 20 میلیارد تومانی دارد.
جمشیدی در پایان گفت: یکی دیگر از اولویت های ما در سال جاری خرید ذرت به صورت علوفه ای است و این مهم اقدامی در راستای تامین نیاز دامداران شهرستان شوشتر می باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار