دبیر جشنواره سر بزنگاه کرونا گرفت
کد خبر: 1077227
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WEd
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
امسال پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر برخلاف سنت چندین ساله فروش پکیجی بلیت‌ها، به صورت تک‌فروشی است و همین مسئله باعث شد علاقه‌مندان برای خرید فیلم‌های فیلمسازان شاخص تلاش بیشتری داشته باشند.
محمدصادق عابدینی

امسال پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر برخلاف سنت چندین ساله فروش پکیجی بلیت‌ها، به صورت تک‌فروشی است و همین مسئله باعث شد علاقه‌مندان برای خرید فیلم‌های فیلمسازان شاخص تلاش بیشتری داشته باشند. در حالی که بلیت فیلم‌های کارگردانان نامی به سرعت خریده می‌شود، فیلم‌های کارگردانان فیلم اولی و گمنام‌ها، با استقبال کمتری روبه‌رو شده است، با این حال روابط عمومی جشنواره چهلم، از شرایط بلیت‌فروشی رضایت دارد. در گزارشی که جشنواره فجر از روند فروش بلیت در روز اول ارائه داده است، میلاد شکرخواه، مدیر فناوری و اطلاعات جشنواره در خصوص میزان استقبال از بلیت‌های فیلم فجر گفته است: «همان‌طور که پیش‌تر هم اعلام شده بود از ساعت ۱۰ صبح دیروز، در سه سایت ایران‌تیک، سینما‌تیکت و گیشه‌هفت بلیت‌فروشی در حال انجام است. حدود پنج ساعت از زمان باز شدن سایت‌ها، حدود ۴۵ درصد بلیت‌ها (۱۲۹ هزار بلیت) فروخته شده است. در این دوره قرار نیست پایانی برای بلیت‌فروشی در نظر گرفته شود و تنها زمان پایان بلیت‌فروشی مشروط بر این است که بلیت‌ها و ظرفیت سالن‌ها به پایان برسد. ظرفیت اشغال سالن‌های نمایش امسال ۷۰ درصد است.»
شکرخواه می‌گوید: «در روندی که از صبح دیروز برای بلیت‌فروشی طی کرده‌ایم، مشکل جدی نداشته‌ایم. مواردی در سامانه‌های فروش بود که تراکنش ناموفق داشت (زیر یک‌درصد) که سامانه‌ها در حال بررسی آن‌ها هستند، در مورد خرید بلیت هم اگر کسی مشکل داشته باشد، سامانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهند کرد.»
به رغم اینکه جشنواره فیلم فجر میزان بلیت‌فروشی سینما‌ها را ۷۰ درصد اعلام کرده، وزارت بهداشت تردید‌های کرونایی خود نسبت به این رویداد سینمایی را حفظ کرده است. محسن فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت می‌گوید: «هنوز پروتکل‌های بهداشتی جشنواره فجر ابلاغ نشده است. با توجه به جهش جدید کرونا با سویه اومیکرون که اکنون رو به ازدیاد گذاشته است، فکر می‌کنم شاید مجبور باشیم به‌رغم میل خود محدودیت‌هایی اعمال کنیم که البته به معنای تعطیلات نخواهد بود، ولی میزان جمعیتی که در جشنواره فجر حضور خواهند داشت، باید کنترل شده باشد. در واقع خط قرمز‌هایی که در مورد انتشار و گسترش بیماری وجود دارد، باید کنترل شود.»
این مقام وزارت بهداشت تأکید می‌کند: «تأمین تهویه، فاصله‌گذاری اجتماعی، تزریق واکسن و استفاده از ماسک در جشنواره فجر باید کنترل شود. این سختگیری‌ها احتمالاً در سالن‌های عادی سینما و تئاتر و کنسرت‌های عادی هم اعمال خواهد شد.» فرهادی با اعلام مخالفت وزارت بهداشت با بلیت‌فروشی ۱۰۰ درصدی بلیت‌های فجر می‌گوید: «یکی از اصول اساسی فاصله‌گذاری فیزیکی است که باید وجود داشته باشد. در واقع هنگام فروش بلیت به جز خانواده‌ها که کنار هم نشستن آن‌ها منعی ندارد، سایر افراد باید با فاصله از یکدیگر بنشینند تا احتمال انتقال بیماری کاهش یابد. در کشور‌های اروپایی هم که دوز سوم واکسن را با درصد بیشتری نسبت به ما تزریق کرده‌اند، اکنون در حال رعایت این موضوع هستند و مثلاً در استادیوم‌های ورزشی حتی با وجود باز بودن فضا، فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت می‌کنند.»
کرونا دامن دبیر را گرفت
در حالی وزارت بهداشت روی روند برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر نظارت دارد و سختگیری‌هایی در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی دارد که مسعود نقاش‌زاده، دبیر جشنواره فیلم فجر کرونا گرفت تا بسیاری از برنامه‌های از‌پیش‌اعلام‌شده جشنواره از جمله برگزاری نشست دبیر جشنواره به حالت تعلیق دربیاید. یزدان عشیری، مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر با تأیید ابتلای دبیر جشنواره به کرونا می‌گوید: «برنامه‌ریزی‌ای که برای نشست خبری جشنواره داشتیم، منوط به جواب تست کرونای دبیر جشنواره است و به همین دلیل برگزاری این نشست خبری تاکنون به تعویق افتاده است. امیدواریم پیش از جشنواره فرصتی برای گفتگو با اهالی رسانه فراهم شود.» عشیری می‌گوید: «ابتدا علائم مشابه سرماخوردگی بود و برنامه داشتیم که نشست رسانه‌ای جشنواره را روز سه‌شنبه برگزار کنیم، اما با اطلاع از ابتلای ایشان به کرونا ناگزیر از تغییر برنامه‌ها شدیم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار