مراسم عمامه‌گذاری طلاب تلبس به لباس سربازی امام زمان است
کد خبر: 1076900
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004W9M
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
نماینده ولی فقیه در لرستان:
حجت الاسلام شاهرخی، با بیان اینکه مراسم عمامه‌گذاری طلاب تلبس به لباس سربازی امام زمان(عج) است، گفت: عمامه به لحاظ وزنی چند متر پارچه است اما تحمل آن یک بنیه قوی علمی، عملی، معنوی و ایمانی را نیاز دارد.

به گزارش جوان از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیداحمدرضا شاهرخی»، (سوم بهمن) در مراسم تلبس ۳۱ نفر از طلاب حوزه علمیه لرستان اظهارداشت: مراسم عمامه‌گذاری طلاب تلبس به لباس سربازی امام زمان(عج) است.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: کسی که به حوزه علمیه می‌رود و درس و بحث حوزوی را آغاز می‌کند وارد مرحله نوینی در زندگی شده که مسئولیت بیشتری متوجه او می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عمامه به لحاظ وزنی چند متر پارچه است اما تحمل آن یک بنیه قوی علمی، عملی، معنوی و ایمانی را نیاز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به اینکه با عمامه‌گذاری توقع مردم از طلبه با قبل از آن تفاوت پیدا می‌کند، گفت: مردم در مسائل دینی سراغ کسانی می‌روند که ملبس به لباس روحانیت باشند لذا اولین وظیفه روحانیت پاسخگویی به مراجعات مردم و تبیین درست معارف نبوی، علوی و فاطمی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با یادآوری اینکه مردم به روحانیت به عنوان یک سرمایه گرانبها نگاه می‌کنند، عنوان کرد: دومین وظیفه روحانیت عمل به آنچه است که بیان می‌کند به معنای دیگر روحانی باید عالم عامل باشد و قبل از اینکه به تعلیم دیگران بپردازد به تعلیم خود بپردازد.

وی وظیفه سوم روحانیت به‌ویژه روحانیت شیعه در طول تاریخ را مبارزه با ظلم و ستم دانست و گفت: امام راحل(ره) پنجه در پنجه زورگویان عالم انداخت و عدالت‌خواهی را گسترش و زورگویان را به زبونی و ذلت کشانید.

 

برچسب ها: طلاب ، تلبس ، روحانیت
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار