گزارش امیرعبداللهیان از مذاکرات وین به مجلس
کد خبر: 1071688
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UnI
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خبر داد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ارائه گزارش وزیر امور خارجه درباره ابعاد مختلف سیاست خارجی و همکاری‌های بین‌المللی از جمله مذاکرات اخیر وین در جلسه کمیسیون خبر داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ارائه گزارش وزیر امور خارجه درباره ابعاد مختلف سیاست خارجی و همکاری‌های بین‌المللی از جمله مذاکرات اخیر وین در جلسه کمیسیون خبر داد.
به گزارش ایرنا، محمود عباس‌زاده مشکینی درباره نشست دیروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: برداشت کمیسیون از این گزارش این بود که طرفین مذاکره در این دوره تلاش کرده‌اند از سقف و کف مطالبات و انتظارات متقابل ارزیابی داشته باشند و با برنامه در مراحل بعدی حضور یابند و با همین جمع‌بندی به پایتخت‌های خود برای تصمیم‌گیری مراجعه کرده‌اند. مطلب دیگر اینکه ایران با حسن نیت و جدیت وارد مذاکره شده و طرف ۱+۴ به‌ویژه غربی‌ها برای مذاکره و توافق باید جدیت داشته باشند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: دور دوم مذاکرات از فردا پنج شنبه شروع خواهد شد. با توجه به داشته‌های جمهوری اسلامی ایران به نظر می‌رسد زمینه‌های لازم برای کسب توافق برد- برد وجود دارد چرا که ایران به هیچ وجه تن به مذاکره برد - باخت نخواهد داد.
عباس‌زاده مشکینی تصریح کرد: در این جلسه معاون اقتصادی وزارت خارجه از توسعه و تسهیل مبادلات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با کشور‌های آسیای مرکزی به ویژه ترکمنستان و از آن مسیر با کشور‌های تاجیکستان، ازبکستان، قزاقستان و قرقیزستان خبر داد و تأکید کرد که در ۱۰۰ روز گذشته حجم مبادلات اقتصادی با برخی از این کشور‌ها بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است. وی خاطرنشان کرد: براساس گزارش معاون وزارت خارجه و ارائه آمار سفر‌های دیپلماتیک ارتباط با کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس به ویژه با امارات و عربستان سعودی با توجه به استقبال متقابل به جدیت و سرعت ادامه دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار