بهادری جهرمی: سال آینده یک پالایشگاه بزرگ ساخته می‌شود
کد خبر: 1071051
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ud1
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
سخنگوی دولت از آغاز ساخت یک پالایشگاه بزرگ با ظرفیت تولید روزانه سیصد هزار بشکه نفت در روز در سال آینده خبر داد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در خصوص جزییات بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در جلسه هیات وزیران عنوان کرد: بعد از برگزاری جلسه‌ای که در خصوص کلیات بودجه و اصلاحات کلانی که در بودجه سال ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده است، هیات دولت تاکنون چهار جلسه را به بررسی جزئیات بودجه (تبصره‌ها و بند‌های بودجه) اختصاص داده است.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه (۱۰ آذر) پس از حضور رئیس‌جمهور و وزیران در مجلس شورای اسلامی، هیات وزیران در جلسات صبح و بعد از ظهر، بررسی بودجه را ادامه داد. تمامی جلسات با حضور رئیس‌جمهور محترم برگزار شد و احکام متعددی به تصویب رسید.

سخنگوی دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: از جمله احکام مهمی که در سند بودجه پیشنهادی دولت تصویب شده است، معافیت مالیاتی برای حمایت از کسب و کار‌های کوچک در نظر گرفته شده است؛ ۵ واحد درصد از مالیات مقرر برای کلیه صاحبان کسب و کار‌های کوچک تخفیف در نظر گرفته شده است. این اقدام برای جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از کرونا صورت گرفته است.

وی ادامه داد: دولت مصوبه دیگری برای حمایت و تقویت صندوق ملی محیط زیست داشت. این مصوبه به منظور حمایت از فعالیت‌های زیست‌محیطی و اجرای طرح‌های زیست محیطی در نظر گرفته شد و منابع تحت نظارت و اشراف سازمان محیط زیست هزینه خواهد شد.

بهادری جهرمی گفت: مصوبه‌ای نیز در خصوص تکمیل پالایشگاه آبادان داشتیم. همچنین یک پالایشگاه بزرگ با ظرفیت تولید سیصد هزار بشکه در روز با مشارکت بخش خصوصی در سال آینده ساخت آن آغاز شود. دولت در یکی دیگر از مصوباتش پیش‌بینی کرد که بخشی از سهم مالیاتی که دولت اخذ می‌کند و در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌دهد به توسعه حمل و نقل شهری و به ویژه تکمیل ناوگان آتش‌نشانی و تجهیز ماشین‌ها و نردبان‌های آتش‌نشانی اختصاص پیدا کند.

سخنگوی دولت گفت: دولت مصوبه بسیار خوبی نیز برای فعالان حوزه فناوری داشت. در این مصوبه مقرر شد به منظور حمایت از بازی‌های رایانه‌ای داخلی، به میزان ده درصد از بازی‌های رایانه‌ای خارجی که در داخل فعالیت می‌کنند، مالیات اخذ شود و به طور صددرصد در اختیار فعالان و تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای داخلی قرار گیرد. امیدواریم با قدرت بیشتر در باز‌های داخلی و همچنین خارجی به رقابت بپردازند.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار