۵۸ سال زندان برای متهمان پرونده ۱۳۰ میلیون یورویی اصفهان
کد خبر: 1070898
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UaY
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی استان اصفهان حکم متهمان یکی از پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی را که دارای ۲۱ نفر متهم بود صادر کرد. بر این اساس متهمان این پرونده به تحمل ۵۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی استان اصفهان حکم متهمان یکی از پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی را که دارای ۲۱ نفر متهم بود صادر کرد. بر این اساس متهمان این پرونده به تحمل ۵۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در تشریح جزئیات یکی از پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی بیان داشت: موضوع این پرونده کلاهبرداری شبکه‌ای منتهی به اخلال در نظام اقتصادی کشور و تخلف از تعهدات ارزی بوده که دادگاه جرائم اقتصادی استان پس از رسیدگی و با اعلام ختم رسیدگی مبادرت به صدور رأی نمود. حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری افزود: اتهام متهمان ردیف اول تا دوازدهم، مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای منتهی به اخلال در نظام اقتصادی کشور و تخلف از تعهدات ارزی با عدم ارائه برگ سبز گمرکی مبنی بر ورود کالای ثبت سفارش شده با ارز مباد‌له‌ای به صورت شبکه‌ای از طریق ارائه اسناد و مدارک غیرواقعی و مجعول به سه بانک با ارزشی بیش از ۱۳۰ میلیون یورو ارز دولتی و فروش آن در بازار آزاد بوده‌است.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان اعلام داشت: اتهام متهمان ردیف ۱۳، ۱۴ و ۱۵ (کارمندان یکی از بانک‌های دولتی) مشارکت در اختلاس از طریق صدور حواله ارزی بدون اخذ تضمینات کافی و با عدم رعایت دستورالعمل‌های تخصیص ارز و معاونت در کلاهبرداری شبکه‌ای منتهی به اخلال در نظام اقتصادی کشور بوده‌است.
وی ادامه داد: اتهام سایر متهمان که کارمندان یکی از بانک‌های خصوصی استان بوده‌اند، خیانت در امانت و معاونت در اخلال در نظام اقتصادی کشور در قالب همکاری با متهمان ردیف ۷ و ۸ جهت اخذ ارز مبادله‌ای برای وارد کردن کالا‌های ضروری مورد نیاز کارخانجات بخش تولید بدون وارد کردن کالا‌های مورد نظر و فروش ارز در بازار آزاد می‌باشد. رئیس کل دادگستری استان اصفهان احکام صادره متهمان این پرونده را به شرح ذیل اعلام کرد:
علیرضا برخوردار کاشانی فرزند قاسم: تحمل ۱۵سال حبس تعزیری و پرداخت مبلغی بیش از ۲۵میلیارد ریال و یک میلیون و ۳۰۰ هزار یورو به عنوان جزای مالی بابت مال تحصیل شده از طریق خلاف قانون
مجید اسکندی فرزند عیسی: تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری و پرداخت مبلغ بیش از ۱۷۳ میلیارد ریال جزای نقدی
امین پورمتین فرزند محمدحسین: تحمل پنج سال حبس تعزیری و ۲۴ میلیارد ریال جزای نقدی
محمدحسین پورمتین و جمال حاجی اسمعیلی فرزند احمد: هر کدام سه سال حبس تعزیری و هر کدام پرداخت ۱۴ میلیارد ریال جزای نقدی
مسعود سلطان فرزند فلامرز: تحمل سه سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی
یاسر صابونی فرزند محمدتقی: تحمل دو سال حبس تعزیری و پرداخت مبلغ بیش از ۱۳۰ میلیارد ریال به عنوان جزای مالی درآمد حاصله از طریق خلاف قانون به نفع دولت
سیدامیر حجتی ذوالپیرانی فرزند سیدحسن، مجید بیات ف غلامرضا و محمدعلی عقدائی ف عبدالمجید: هر کدام به تحمل دو سال حبس تعزیری
حمیدرضا امینی فرزند علی: تحمل پنج سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی
حمید محسنی فرزند علی محمد: یک سال حبس تعزیری و محرومیت از خدمات دولتی
برای حسین اسماعیلی دشتیان هم به لحاظ فوت، قرار موقوفی تعقیب صادر و نسبت به سایر متهمان و اتهامات دیگر برخی از متهمان رأی بر برائت صادر شد. گفتنی است حکم صادره قطعی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار