حداکثر قیمت گوشت باید ۱۲۰ هزار تومان باشد
کد خبر: 1070582
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UVS
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰

با توجه به نرخ فعلی دام حداکثر قیمت گوشت باید با نرخ ۱۲۰هزار تومان عرضه شود که متأسفانه به دلیل سودجویی دلالان و بازارگردانان گوشت با نرخ ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان عرضه می‌شود، در حالی که قیمت دام طی ماه‌های اخیر تغییری نداشته است.
مدیرعامل اتحادیه دامداران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اعلام مطلب فوق گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان و دام سنگین ۳۵ تا ۵۵ هزار تومان است. مجتبی عالی گفت: با توجه به افزایش روزمره قیمت نهاده دامی، نرخ تمام شده تولید مرتب در حال تغییر است. در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک ۴۵تا ۵۵هزار تومان و دام سنگین ۳۵تا ۵۵هزار تومان است و به رغم آنکه وزارت جهاد نرخ هر کیلو دام سبک را ۶۲ هزار تومان و دام سنگین را ۹۵ هزار تومان اعلام کرده، اما این موضوع تاکنون اجرا نشده است.
عالی گفت: در حال حاضر دلالان تنها از بازار نفع می‌برند که با وجود مشکلات متعدد تولید، انباشت دام در واحد‌ها و عدم اجرای سیاست‌های حمایتی آینده روشنی پیش روی تولید نیست. خرید حمایتی و صادرات دام هنوز عملیاتی نشده است، هر چند می‌تواند در کاهش انباشت دام و حمایت از دامداران اثر بگذارد.
به گفته او، با توجه به مشکلات تأمین و کمبود نهاده‌های دامی، کشتار دام‌های مولد بی‌سر و صدا در حال انجام است، چراکه دامداران راهی جز کشتار دام‌های خود ندارند. برآورد‌ها حاکی از آن است که کشتار دام‌های مولد نسبت به قبل ۱۵درصد افزایش داشته است، هر چند آمار دقیقی را نمی‌توان اعلام کرد.
مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: گرچه صادرات دام می‌تواند به نفع دامدار باشد، اما منجر به نوسان قیمت در بازار می‌شود که با این وجود صادرات باید مدیریت شده باشد تا یارانه به دست مصرف‌کننده برسد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار