متادون‌درمانی در زندان‌ها کاهش می‌یابد
کد خبر: 1070200
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UPI
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۸
معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها گفت: در حوزه بهداشت و درمان برنامه‌های متعددی تنظیم شده که یکی از آنان درمان اعتیاد مددجویان است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: سیدعبدالله مرتضوی معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها در نشست مدیران کل زندان‌های استانی کشور افزود: باید از آمارسازی‌ها دوری کنیم و شاخص‌ها و ارزیابی‌ها در زندان‌ها از طریق سیستم ERP انجام شود و این سیستم را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به امر اشتغال در زندان‌ها یادآور شد: در این دوران به اشتغال توجه ویژه شده، اما بازدید‌های میدانی با متر ارزیابی و آمار‌های اعلامی نیز باید منطبق شود؛ درصد خطا باید کاهش یابد. سیاست ما در زندان‌ها حرفه‌آموزی برای دوران بعد از خروج است تا مجدداً شاهد ورود زندانی با تکرار جرم نباشیم.

مرتضوی اضافه کرد: از طریق توانمندسازی در اشتغال مددجویان و نیز توجه ویژه به مراکز مراقبت بعد از خروج، باید منعی بر ورود دوباره زندانیان به زندان باشیم. درست است که در زندان‌ها نیز ویروس کرونا، حوزه اشتغال را دستخوش تغییر قرار داده، اما با واکسیناسیون سراسری در زندان‌ها، می‌توان اشتغال را دوباره جدی گرفت.

وی همچنین با اشاره به برنامه‌های بهداشت و درمان در زندان‌ها گفت: در حوزه بهداشت و درمان نیز برنامه‌های متعددی تنظیم شده که یکی از آنان درمان اعتیاد مددجویان است؛ تأکید می‌کنم جهش در متادون‌درمانی در زندان‌ها را باید کنترل کرد. درست است که با کمبود بودجه مواجهیم، اما روزمرگی را از علل این مشکل می‌دانیم.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها گفت: برنامه‌های فرهنگی نیز رویکرد دیگر ماست که برخی از این‌ها کاملاً در اختیار استان‌ها گذاشته شده است.

همایش سراسری مدیران کل زندان‌های کشور در روز پنجشنبه چهارم آذر ۱۴۰۰ با حضور رئیس سازمان زندان‌ها و سایر مدیران ستادی و استانی برگزار شد.

منبع: فارس
برچسب ها: متادون ، زندان ، اشتغال
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار