واحد‌های تولیدی راکد در کشور رو به کاهش است
کد خبر: 1068609
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tzd
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
معاون وزیر سمت مطرح کرد،
معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: روند کاهش واحدهای تولیدی تعطیل در کشور آغاز شده و از ابتدای امسال تاکنون ۸۸۷ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته اند که ۳۷ واحد از این تعداد مربوط به خراسان رضوی است.

علی رسولیان روز شنبه در مراسم بهره برداری از دو طرح زیرساختی در و یک واحد صنعتی احیا شده در شهرک صنعتی توس افزود: رییس جمهوری بر کاهش واحد‌های تولیدی تعطیل و احیای آنها در کشور تاکید ویژه دارند و امسال واحد‌های صنعتی کمی تعطیل شدند.

وی اظهار داشت: احیای واحد‌های راکد مرهون تلاش واحدهای تولیدی است که با وجود مشکلات اقتصادی و مشکلات موجود در مبادلات مالی، تامین مالی، کمبود سرمایه در گردش و مواد اولیه توانسته اند فعالیت خود را حفظ و توسعه دهند.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: از دو ماه گذشته طرح پایش واحدهای صنعتی در کشور آغاز  و گزارش بسیار خوبی تدوین شده است، در این گزارش بیش از 60 مورد مشکل که واحدهای صنعتی راکد با آن مواجه بودند احصا شد.

وی بر تامین زمین برای فعالان اقتصادی بویژه در خراسان رضوی تاکید کرد و گفت: امسال 10 هزار هکتار زمین به گستره شهرکها و نواحی صنعتی کشور اضافه می شود که این مهم براساس طرح آمایش سرزمینی و شناسایی ظرفیتهای منطقه ای هر استان انجام می‌شود.

او گفت: در این راستا امسال حداقل 300 هکتار زمین به گسترده شهرکهای صنعتی خراسان رضوی اضافه می شود.

رسولیان ادامه داد: امسال 5 هزار میلیارد تومان صرف زیرساختهای شهرکها و نواحی صنعتی ایران شده است که در این راستا فقط در خراسان رضوی 300 میلیارد تومان پروژه برای حوزه زیرساختهای آب و برق و غیره تعریف شده است.

وی اضافه کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بخشی از هزینه های مربوط به تامین برق شهرکها و نواحی صنعتی را تقبل کرده است که اختصاص بخشی از این مبالغ برای ایجاد پستهای برق در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در حال انجام است.

رسولیان اظهار داشت: تامین آب شهرکها و نواحی صنعتی ایران از اولویتهای جدی ماست، در صدد هستیم بخشی از پساب شهری را خریداری کرده تا واحدهای صنعتی با مشکل تامین آب مواجه نشوند.

امروز از کانال آبهای سطحی در فاز 1 و 2 شهرک صنعتی توس به طول 6 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 75 میلیارد ریال و شبکه روشنایی در فاز 4 شهرک صنعتی توس به طول هفت کیلومتر با بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار بهره برداری شد.

 

همچنین یک واحد صنعتی راکد با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریال و اشتغال 62 نفر در فاز 1 شهرک صنعتی توس امروز بهره برداری شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار