تجمع میلیونی صنعا نشانه پیروزی بر ۷ سال توطئه آمریکاست
کد خبر: 1066363
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TPP
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
سفیر یمن در تهران:
سفیر یمن در تهران تاکید کرد جمعیت میلیونی مردم یمن در پایتخت و دیگر شهر‌های این کشور نشانه پیروزی یک ملت بر ۷ سال توطئه آمریکاست.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: «ابراهیم الدیلمی» سفیر یمن در تهران گفت، جمعیت میلیونی مردم حاضر در تجمع‌های شهرهای مختلف یمن به مناسبت ولادت رسول اکرم(ص) به دنیا ثابت کرد که توطئه‌های هفت ساله اخیر علیه این این کشور ناکام ماند و این ملت یمن بودند که پیروز شدند.

وی در گفت‌وگو با شبکه المسیره با بیان اینکه یمنی‌ها از خشم بین المللی نسبت به صحنه بزرگ تجمع صنعاء متعجب نیستند، گفت: طبیعی است که ائتلاف متجاوز پس از اینکه متوجه شکست خود شده است، ابزارهای خود را چه در شورای امنیت و چه در غیر آن بسیج کند.

سفیر یمن افزود: برایمان سوال است، چرا وقتی که ائتلاف متجاوز جان غیرنظامیان را در مارب می‌گرفت یا القاعده و داعش را در آنجا به خدمت می‌گرفت، آمریکا نگران این استان و سراسر یمن نبود.

الدیلمی گفت: نگرانی آمریکا بیانگر ترس بجا و طبیعی آن با افول شهرت بین المللی آن و ناتوانی آن در متوقف کردن موفقیت‌های ارتش و کمیته‌های مردمی در نبرد تاریخی با آمریکا است.

سفیر یمن در تهران تاکید کرد: وقتی می‌بینیم که بقیه کشورهای منطقه در نتیجه مداخلات آمریکا چه بلایی بر سرشان آمده است، به اهمیت آنچه در یمن پس از قطع دست هژمونی و دستیابی به استقلال حاصل شده است، پی می‌بریم.

وی با اشاره به اینکه ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی اهتمامی به راه حل سیاسی نشان نمی‌دهند، گفت: همه به این نتیجه قطعی رسیده‌اند که همه اعضای این ائتلاف در همه ابعاد شکست خورده‌اند.

الدیلمی ادامه داد: ما اخیرا ملاحظه کرده‌ایم که رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه و فرستاده ویژه آن به طور مستقیم به پرونده یمن اهمیت می‌دهند و نه سعودی‌ها و البته چیزی که آمریکا را به سمت توقف جنگ سوق خواهد داد، دستاوردهای میدانی بیش‌تر است.

سفیر یمن تصریح کرد: آنچه را یمن در چارچوب تلاش‌ها برای حل مساله این کشور مطرح می‌کند، حق مشروعی است که با هفت سال جنگ تحمیلی علیه این کشور ایجاد شده است و راه حل‌های ناقص ملت یمن را به نتیجه‌ای نخواهد رساند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار