۶۴۶ هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را در آذربایجان غربی آغاز کرده اند
کد خبر: 1063375
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SdD
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶
با نواختن زنگ مهر؛
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در سالتحصیلی جدید، ۶۴۶ هزار دانش آموز، در ۵۱۵۰ مدرسه و ۲۳ هزار کلاس استان مشغول تحصیل خواهند بود.

به گزارش هانیه زینالی خبرنگار جوان آنلاين، مهین منافی امروز ۳ شهریور در آیین نواختن زنگ مهر که در مدرسه معصومه برگزار شد، ضمن گرامی می داشت یاد شهدا به ویژه ۱۲ هزار شهید استان و ۷۰۰ شهید دانش آموز و معلم استان، اظهار داشت: امروز امنیت و آرامش میهن اسلامی را مدیون آنها هستیم. 

وی با بیان اینکه اول مهر ورود به عرصه دانایی و آگاهی است، گفت: آغاز سالتحصیلی برای دانش آموزان، آغاز تجربه های جدید و دوستی ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: طی سال تحصیلی جدید ۳۹ هزار فرهنگی در استان فرایند اموزش را تداوم می دهند.

منافی عنوان کرد: ۳۹ هزار فرهنگی استان در بستر شاد و کلاس های حضوری فرآیند آموزش را تداوم خواهند بخشید.

وی با بیان اینکه آموزش حضوری با تعداد محدود و رعایت پروتکلهای بهداشتی در ۳۰۲۴ مدرسه روستایی آغاز می شود، تصریح کرد: در ۱۸ ماه گذشته معلمان چراغ آموزش را روشن و پرچم علم را بر افراشته نگه داشته اند.

وی اضافه کرد: در ایام کرونا، صدا و سیما با تولید برنامه های مدرسه تلویزیونی و شرکت مخابرات با افزایش پوشش اینترنت و دانشگاه علوم پزشکی با واکسیناسیون فرهنگیان یاریگر نظام تعلیم و تربیت هستن

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیش از ۹۷درصد فرهنگیان استان دوز اول واکسیناسیون را دریافت کرده اند و دوز دوم با واکسیناسیون ۷۶ درصد فرهنگیان استان ادامه دارد، گفت: برای واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله برنامه ریزی شده است تا زمینه بازگشایی تدریجی مدارس فراهم شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی